| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | Vizyon Göz Bozuklukları |

Sağlığı ve Hastalıkları

Benjamin Franklin dışarı iki gözlük bir çift yapmafikri ile geldi, o da , okuma vemesafe görmek için gözlük ihtiyacı insanlar için büyük bir sorun çözüldü

Nasıl bir bifokal Tedbir . Günümüz gözlükteknolojisi de kademeli bir veya SEG adlandırılan çift odaklı yüksekliğinin doğru yerleştirilmesini gerektirir. Ilerici , ya da no- çizgi , çizgiler ile bifokallerin ve bifokallerin bir kaç basit adımda ölçülür ancak her tür biraz farklı bir şekilde ölçülür . Milimetre ile Marker
Cetvel
Bant ihtiyacınız olacak şeyler
No- çizgi veya Aşamalı bifokal
1

Place Ölçme
Daha Talimatları göster
lensin yaklaşık merkezinde alt çerçevenin üstten açık bir bant parçası. Senkasete bir nokta işaret edilecektir . Gerekirse kez başlayınca , kaseti yeniden konumlandırabilirsiniz . Bu, mevcut lens üzerinde işaretleme önler . Çerçeve içinde lensler yoksa ,kaset gergin olduğundan emin olun . Aşağıdaki adımlarda iki ölçümleri kaydetmek içinnokta kullanır .
2.

aynı yükseklikte sizden karşısında ölçüm vardırkişiyi yerleştirin . O rahat oturmak için ona sorun . Çerçeve düzgün vedoğru yerde ayarlanır emin olun .
3

ilksağ göz ölçün . Optik ölçümler ve reçeteler her zamansağ gözü ile başlar , aynı zamandaOD denir ( oculus marifetli ) . Doğrudandiğer kişinin göz bebeğinin önündeki bantparçası üzerinde bir nokta olun. Sol göz , ya da OS ( uğursuz oculus ) ile tekrarlayın .
4.

çerçeveyi çıkarın ve her lens üzerinde yapılannokta içinçerçeveninalt kenarından ölçülür. Numarasını kaydedin. Opticianworks.com en ilerici bifokallerin 15-25 milimetre arasında bir segment yüksekliği aralığına sahip olduğunu belirtiyor.
5

her göz içinmonoküler polisini ya da pupiller mesafeyi ölçün . PD ölçümgözbebeği önündeki lensin optik merkezi yerleştirmek için kullanılır. Her bir göz içinnokta köprü ( çerçevenin merkezi) ortasından ölçüm alın ve kaydedin. Eğer bir hayır - hat bifocal için ölçmek zaman her göz bir PD ölçümü olacaktır .
Bir Çizgili bifokal
6 Ölçümüstünden net bir parça bant koyun

her bir lens yaklaşık merkezinde altçerçevesi. Eğerbant veya lens üzerinde bir nokta ve bir çizgi işaretleme edilecektir .
7.

çerçeveninoturmasını kontrol edin ve onu rahat vedoğru yerde olduğundan emin olun . Eğeraynı yükseklikte doğrudan sizden karşısında ölçüm vardırkişiyi yerleştirin . Bu yüzden rahat ve normal bir oturma pozisyonunda oturmak için ona sorun .
8.

kişi dosdoğru bakmak vebandagöz kapağınınaltkenarı boyunca bir çizgi çizin var . Sağ göz içinnumarasını kaydedin veya O.D. Sol göz , O.Ş. ile tekrarlayın Bu hatseg yükseklik ölçümü olacaktır .
9.

her gözüngözbebeği önündebant üstünde bir nokta koyun . Çerçeveyi çıkarın ve nokta için nokta ölçmek . Bukişinin dürbün PD olduğunu. Çizgili bifokal için,binoküler ölçüm kullanın .
10

ölçünçerçeveninalt kenarından Eğeralt göz kapaklarınınkenarında çektihattına . Buçizgili bifokal ölçüsüdür .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com