| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | Bağışıklık sistemi hastalıkları |

Sağlığı ve Hastalıkları

Nasıl Sjögren veAğrı Yönetilir

Sjögren sendromu , bir kişinin beyaz kan hücreleri nem üreten bezlerin saldırı olduğu otoimmün bir bozukluk, oldukça ağrılı olabilir . Sjögren nedenleri kuru gözler ve ağız değil sadece , aynı zamanda eklem ağrısı ve halsizliğe neden veiç organları etkileyebilir . Bu hastalığın erken tanı ve tedavisi büyük ölçüde bireyin yaşam kalitesini ve rahatsızlıkyönetimini geliştirmek . Talimatlar 1 ağrıyı azaltmak ya da ortadan kaldırmak için böyle bir suni gözyaşı , yapay tükürük veya vajinal kayganlaştırıcı olarak over- the-counter ilaçlar kullanın


Ağrılı kuruluk
. Ağız kuruluğurahatsızlığı azaltmak için sık sık soğuk su yudumlayın . Over- the- counter tedaviler başarılı olmazsa
2

, reçeteli suni gözyaşları için doktorunuza veya tükürük üretimini arttıran bir ilaç değildir . Ancak, tükürük üretimini arttırmak reçeteli ilaçlar gibi artan terleme ve idrar gibi istenmeyen yan etkileri olabilir . Ilaçlar eğer
3

,gözgözyaşı Kanalizasyona mühürlemek için bir cerrahi prosedür hakkında bilgi almak belirtiler geliştirmek değil . Bu küçük bir cerrahi işlemdir göz yağlama artırmak ve az veya hiç yan etkileri olabilir .
Eklem Ağrısı ve İç Organ Disfonksiyon
4

kullanarak azaltın veya eklem ağrısı ortadan over - - karşı -steroid anti- inflamatuar ilaçlar (NSAID ) düzenli . Uygun doz talimatlar için doktorunuza danışın . Eklem ağrısı da bir sıcak su şişesi veya ısıtma pedi , veya buz paketleri gelen soğuk ısı ile tedavi edilebilir , bir günağrılı bölgelere birkaç kez uygulanır .
5

böbrek , mide tedavi Seek veya diğer iç organ ağrı ve disfonksiyon . Böyle immünosupresanlar gibi reçeteli ilaçlar , sistemik belirtiler tedavi etmek için kullanılabilir . Uzun vadeli zararlardan organları korumak konusunda doktorunuzla konuşun .
6

bir reçete anti - mantar ilaç alarakağız , göz ya da vajina içinde mantar enfeksiyonları azaltın . Bazı araştırmalar acı mantar enfeksiyonları da lactobacillus acidophilus içeren yoğurt yiyerek azaltılabilir olabileceğini düşündürmektedir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]