| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | kanser | kemik Kanseri |

Sağlığı ve Hastalıkları

Kemik Kanseri Ağrı Nasıl Yönetilir

Kemik kanseri senin kemiklerinin içindeki gelişen bir kanser türüdür . Kemik kanseri gibi miyelom veya lösemi gibi kemik iliği içinde geliştirmek kanserleri ile karıştırılmamalıdır değildir . Kemik kanseribelirtileri değişebilir , henüz birçok hastada yaygın kemik ağrısı muzdarip . Acını hafifletmeye yardımcı olabilecek tedaviler birçok formları vardır . Bu ağrı yönetimini göz önüne alındığında en iyi seçenekler olabilir doktorunuz ile görüşmek önemlidir . Bu tür
1

İlk belirlemek için bir doktora danışmak bir Hekim tarafından tanısı
Daha Talimatını Göster

radyasyon gibi ağrı kesicilere
Tedavisi
ihtiyacınız olacak şeyler sizin ağrışiddeti . Örneğin , AmerikaKanser Tedavi Merkezleri göre , size doktor ağrı (son üç ay içinde başladı ağrı ) akut veya kronik ağrı ise ( ağrı olduğu kalıcı ) olmadığını belirlemek gerekiyor . Bu doktor iyi tedavi etmek için nasıl belirlemek yardımcı olacaktır .
2

doktorunuz ağrınınkesin nedenini belirlemek var . Ağrı hastalığınilerlemesi ile ilişkili eğer ağrı kemoterapi gibi tedaviler , nedeni ise , doktorunuza danışın , ya daağrı muhtemelen böyle anksiyete ya da yorgunluk gibi psikolojik faktörler neden olabilir eğer .


3 doktorunuz sizin ihtiyaçlarınıza uygun bir yönetim planı oluşturmak var

. Bu ilaç , davranışçı teknikler veya radyasyon gibi diğer tedaviler içerebilir . Eğer doktor alacak tedavininseyri hakkında endişeleriniz varsatedavi yönetiminin bir parçası konum olarak , endişelerinizi dile çekinmeyin .
Radyasyon
Bu tedavilerinönerilen biçimlerinden biri ise 4 radyasyon alın

. Radyasyon kemik ağrısı belirtileri yardımcı olabilir.
5

Radyasyon bir x - ray benzer. O bir simülasyon yapacak eğer vücudunuzun etrafında bir makine hamle , bu vücudunuzun belirli yerleri ile radyasyon dozları işaret gibi .
6

doktorunuza danışın yaparken bir masada hala yalan gerekir gerçek tedavisi öncesinde . Eğer ne olacağını bilmek gerekir , böylece aynı zamanda bir simülasyon testi yapmanı yatıştırmak için yardımcı olabilir . Ayrıcafiili işlemi sırasında yerinde tutacak bir kalıp ile donatılmış olabilir .
İlaçlar onlar hekim tarafından reçete eğer
7

ağrı kesici ilaçlar almak . Over- the- counter ürünleri belirtileri hafifletmeye yardımcı olmak için yeterince güçlü olmayabilir . Narkotik çekerken ilaçların bu tür kabızlık yol açabilir gibi , sulu tutmak için emin olun .
8.

muhtemelen bisfosfonatları alma konusunda doktorunuza danışın . Bisfosfonatlar kanser hücreleri tarafından osteoklastlann gibi maddelerinsalgılanması nedeniyle kemik erimesine önlemeye yardımcı olabilir ilaçlar vardır .
9

ChemoCare.com göre , pamidronat ve zoledronat , gibi ilaçlar hangi bifosfonatlar ağrı ile yardımcı olabilir . Bisfosfonatları alarak, aynı zamanda kemik yıkımı ve kırık veya kemik kırılmalarını engelleyebilir .
Radyofrekans Ablasyon
doktorunuz tavsiye eğer bir radyofrekans ablasyon prosedürü alın

10
. Eğer işlem sonrasıhastanede bir gece geçirmek gerekir .
11 işletim ekibi aşina ol

, bu tür onkolog ve radyolog olarak uzmanları yer alacak gibi . Eğerprosedür hakkında herhangi bir endişeniz varsa doktorunuza danışın .Iğne CT tarama tarafından yönlendirilir gibiprosedür
12

, küçük bir iğne , sizin tümöre doğrudan eklenecektir . Genel anestezi altında olacak , bu yüzden hiçbir şey hissetmezsiniz .
13. radyofrekans ablasyon radyasyon gibi değil unutmayın

. Radyofrekans ablasyon radyo dalgalarını kullanır ise radyasyon , ağrı tedavisi için radyoaktif unsurları kullanır. Mayo Clinic göre , radyofrekans ablasyon ile ağrı azalması yüzde 80 bir başarı oranı ile ilgili var .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com