| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Obezite Cerrahisi |

Sağlığı ve Hastalıkları

En iyi Kilo kaybı ameliyatları

Şiddetli obezite tedavisi genellikle bir Catch-22 olan :Hasta henüzfazla kilo egzersiz zor (yoksa tehlikeli ) yapabilir kilo kaybetme başlatmak için egzersiz başlamak gerekir . Ayarlanabilir mide bandı ( AGB ) , vertikal sleeve gastrektomi ( VSG ) , biliopancreatic saptırma ( BPD ) : Bu ​​sorunu gidermek için , cerrahlar ölçüde iştah frenlemek veya önemli kilo kaybına neden yeterince kalori alımını azaltır besin emilimi , müdahale için birçok prosedürler geliştirdi ve Roux -en - Y gastrik bypass ( RYGB ) . Ancak, her işlem riskleri ve yararları kendi belirledi ; tuşuna birhasta için iyi olduğunu belirlemektir . Ayarlanabilir Mide Bandı ( AGB )

ayarlanabilir mide bandımideninüst kısmının etrafında hızlandırır şişme balon , etkili bir dar tarafından bağlanmış iki mini - torbalar içineorganı kısma ile kaplı plastik bir manşet olduğunu geçit ( Şekil 1). Manşet özel bir emme - outtake valf ile donatılmış bir enjeksiyon düğüme bağlayan esnek bir poliüretan tüpüne bağlanmıştır. Tuzlu su ( çözünmüş sodyum klorür yani su) içeren derialtı iğnelerAGB sıkıştırmak veyamini keseler arasındakigeçidinyarıçapı genişletmek için neden çözüm eklemek veya kaldırmak içinenjeksiyon düğümün içinederi yoluyla itilebilir.
hızla dolmayailk mini - kese nedenorganı aracılığıyla yavaş orandamide , gıda hamle kısma göre

. Bu nedenle,hasta normalden çok daha az yemek yedikten sonra "tam" hisseder . Fazla mesai, gıda alımının bu azalma kalori keser vemideGerisini sözleşme için bir şans verir . Doğal olarak sözleşme ile ,mide sonunda bir " tam " hissi elde etmek için daha az yemek gerekir. Buhastanınilk etapta onun /obezite nedensağlıksız binging alışkanlıkları dönecektir riske atmadanAGB çıkarmadan bir günkapıyı açar .

AGB takılması genellikle 4 küçük ile laparoskopik yapılabilir kesiler , buaz invaziv kilo kaybı cerrahi yapıyor . AGB iyi hastalar için ayrılmış kim , kenara güvenle etkili bir egzersiz rejimi başlamak için çok kilolu olmaktan , obezite ( örneğin , metabolik bozukluk , diyabet , aşırı hipertansiyon ) neden olduğu hayatı tehdit eden durumlar sorunum değil .

Roux -en - Y Gastrik Bypass ( RYGB )

Halk arasında " mide zımbalama , " RYGB kilo kaybı içinen sık uygulanan ameliyat olarak da bilinir. Bir hastanın obezite devre dışı olur ya aslında diyabet veya kalp hastalığı gibi yaşamı tehdit eden bir durum neden ya Doktorlar genellikle RYGB öneririz .

Bu prosedür, iştah azalması için AGB mini - kese stratejisi alır ve tasarlanmış bir cerrahi tekniği ile birleştirir vücut gıda emerkalori sınırlamak için . Cerrah,ince bağırsağın bir bölümü üzerinde yan yana iki kelepçe yerleştirir ,kelepçeler arasında keserek ince bağırsak ayrılır ve daha sonra kıskaçlar sağında bağırsak yaklaşık 16 inç arasındaki bağ membran kaldırır.

Diğer taraftan , cerrah , cerrahi zımbalar yerleri ya da ya da küçük , başparmak boyutunda bir torba oluşturmak üzere midenin üst bölgesi boyunca plastik bir kelepçe . Bu noktada, küçük bir kesi torba içinde yapılır ve cerrah alt mide atlar ve merkezine doğrudan doyurmaya yapay bir gastro- intestinal ( GI ) sistemi ile sonuçlanan , buna ince bağırsağın birbölümü serbest surtures ince bağırsak ( Şekil 2 ) . Gıda kalori emici adanmışbağırsaklarıntoplam alanı azaltırken .

Kalori alımının azaltılması ve büyük kilo kaybını tetikleyen çok etkili olsa daazalmış mide boy bordür iştah , RYGB riskleri ile birlikte gelir . Gıda düzgün çalışması içinsinir ve damar sistemi için gerekli olmayan kalori vitamin ve minerallerinemilimini engelleyerek ,bağırsak yoluyla çok hızlı geçer bir durumdur :büyük tehlike yetersiz beslenme ya da " damping sendromu " olduğunu. Neyse ki , bu işlenmiş şeker ( örneğin tatlılar) kaçınarak ve sıkı bir multi - vitamin rejimine bağlı kalarak önlenebilir .

Ötesinde damping sendromu , kalsiyum ve demir gibi minerallerinmalabsorpsiyon , sırasıyla , osteoporoz ve anemiye neden olabilir yolda .
bir duodenum Switch ile
Biliopankreatik Diversion (BPD - DS )

Ortalama olarak anılacaktır " duodenal switch , " BPD - DS uzaktır daha diğer kilo kaybı ameliyatları daha karmaşık ama aynı zamanda daha uzun vadeli sağlık faydaları vardır . Aksine mide atlayarak göre , prosedür , sadece bunun bir kısmını kaldırır. Damping sendromu önlemek için gıda hareketini yavaşlatırpilor sfinkter , önemli koruyarak bu boyutunu azaltır. RYGB gibi , ince bağırsağın orta BPB - DS , bu mide alt açıklık ( Şekil 3) yönlendirilir , yeniden yönlendirilir ancak . Bu arada, üst ince bağırsağın uç gıda ile karıştırın ve daha iyi bir besin absorpsiyonunu arttırması için , pankreas ve karaciğer salgılanan sindirim enzimleri sağlayan,daha düşük ince bağırsağın alt kısımlarına yeniden yönlendirilir.

BPD -DS kısa vadede RYGB daha riskli ama büyük uzun vadeli faydaları vardır ; kullanmak için olsun veya olmasın genellikle hasta bir tercih meselesidir . BPD - DS birden fazla ameliyat , enfeksiyon veya iç kanamastandart risk her içerir . Ancak, BPD - DS ile hastalar doğal gıdaların sindirimi kolay , yetersiz beslenme daha düşük bir oranı ,bağırsak duvarlarında osteoporoz , anemi ve fıtık daha az vaka raporu .
Dikey Sleeve gastrektomi ( VSG )

VSG yeniden yönlendirme intestinal forgoes ve sadece" gerilebilir" bir kısım ( Şekil 4) kesilmesi sureti ile mide boyutunu azaltır. Sağlampilor sfinkter tutarak ,hastayı yaparak gıda alımını kontrol etmeye yardımcı olurken damping sendromuönler "tam" daha hızlı hissediyorum. Mide dokusuna kesilmesiyle de başka bir yararı vardır : . Gherlin miktarını ( mide dokusundan salgılanan bir hormonbeyinde " açlık " duygusunu tetiklemek için ) azalan

VSGdezavantajı var olduğunu bir mide tehlikesiağırlığı geri kazandırılması için izin , zamanla " - germe yeniden " . Ancak , VSG RYGB veya BPD - DS riskli ( örneğin anti - inflamatuar ilaç veya Crohn hastalığı , artrit veya astım gibi oto - immün koşulları için steroid alarak ) .
vagotomi
( Hareketsiz Deneysel Faz )

Tarihsel antibiyotiğe dirençli H. pylori kaynaklanan mide ülseriağrısı tedavisinde kullanılan , bir vagotomivagus sinirinincerrahi olarak çıkarılması olduğunu . Vagus siniribeynemide çalışır vezihin açlık algıladığışekilde büyük bir rol oynadığına inanılmaktadır .

Bir kilo kaybı tedavisi olarak vagotomiye Erken klinik çalışmalar ortalama kaybetmek hasta göstermiştir başlangıç ​​vücut ağırlığının yüzde 20 . Vagotomi resmen güvenli , etkili bir tedavi olarak kabul edilmektedir önce Ancak , büyük olasılıkla yıl olacak .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com