|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Aile Sağlığı
Sağlığı ve Hastalıkları

Hamileyken Çim Biçme Güvenliği

Hamilelik sırasında, genellikle günlük aktivitelerin güvenliği ile ilgili endişeler ortaya çıkar. Çimleri biçmek, doktorlar tarafından özellikle istenmediği sürece genellikle bahsetmedikleri bir konudur. Eğer sağduyu kullanıyorsanız ve vücudunuzu dinlerseniz, sağlıklı bir hamilelikte çim biçmek genellikle güvenlidir.

Faydaları

Hamilelikte fiziksel olarak aktif kalmak genellikle güvenli ve hatta sağlıklıdır. Biçme gibi egzersiz yapmak, depresyonun hafifletilmesine, aşırı kilo alımının önlenmesine ve doğumun kolaylaşmasına yardımcı olabilir. ve çimlerinizin boyutu, hava durumu ve o gün nasıl hissettiğinizi. Hamileyken fazla egzersiz yapmamanız önemlidir.

Uyarı

Acı, baş dönmesi veya vajinal kanama veya diğer olağandışı akıntı yaşıyorsanız, biçmekten kaçının. Bedresteki veya yüksek risk altındaki bir kategorideki hamile kadınlar çimleri biçmemelidir.

Hydration

Hamilelikte yeterince su için, çünkü dehidrasyon komplikasyonlara neden olabilir. Çimleri biçiyorsanız fazladan sıvılara ihtiyaç duyacaksınız.

Alerjiler

Alerjik reaksiyona neden olursanız, başka birinin biçmesini isteyebilirsiniz. Durumunuzda çim biçme güvenliğinden hala emin değilseniz doktorunuzla konuşun.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]