| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Şizofreni Bilişsel ve Davranışçı Tedavi

Amerika Birleşik Devletleri'ndeinsanların yaklaşık yüzde biri Ruh SağlığıUlusal Enstitüsü ( NIMH ) göre , şizofreni , normal günlük işleyişini engelleyen bir zihinsel durum var . Şizofreni tedavisi yoktur , ancak belirtileri anti - psikotik ilaçlar ve bilişsel - davranışçı terapi ile bazı hastalar için tedavi edilebilir . Bilişsel - davranışçı terapi düşünmek vedünyada davranması için yeni yollar vurguluyor . Şizofreni

Şizofreni kronik bir ruhsal bozukluktur . Ruhsal hastalık , çevresel faktörler vebeyinde kimyasal bir dengesizlik bir aile öyküsühastalığa katkıda olsa Şizofrenininkesin nedeni , tamamen açık değildir. Şizofreni pozitif, negatif ve bilişsel belirtiler ile karakterizedir . Pozitif semptomlar psikoz , ya da gerçeklik ile temas kaybı ile ilişkili olanlardır . Bu tür sesler işitme ve var olmayan şeyleri , ve sanrılar , ya da yanlış, mantıksız veya yanlış inançları görme gibi Halüsinasyonlar , şizofreninin pozitif belirtileri vardır . Diğer pozitif belirtiler hareket bozuklukları ve dağınık düşünce ve konuşma sayılabilir. Negatif semptomlar normal işleyişi ile ilgili sorunları bakın. Şizofrenler , hiçbir duygu göstermek duygu uygunsuz görüntüler var veya iletişim kuramıyor olabilir. Şizofreni olan insanlar da sorunları çözmek veya bilişsel belirtiler kararlar için yeni bilgileri kullanarak bellek sorunları , sorun dikkat ve konsantrasyon , ve sorun olabilir .
TCMB

Bilişsel - davranışçı terapi , ya da TCMB, şizofreni , depresif bozukluklar ve anksiyete bozuklukları gibi ruhsal bozuklukların , çeşitli tedavisinde kullanılan psikoterapi şeklidir . NIMH göre , bilişsel - davranışçı terapi " düşünce ve davranışı üzerinde duruluyor . " TCMB şizofreni tedavisi için değil, hastalar PsychologyInfo göre , onların hastalık ile başa çıkmak için yeni yollar öğrenmek yardımcı olmak için tasarlanmıştır değildir . BDT'nindavranışsal bileşeni hastalar , sosyal ve iletişim becerileri öğrenmek .
Bilişsel - davranışçı terapi

Özellikleri olur , şizofreni hastalarının görmezden öğrenmek olabilir kafalarında sesleri ve nasıl algıladığımız şeyingerçekliğini değerlendirmek için . 2006 yılında Amerikan Psikiyatri Dergisi'nde yayınlanan araştırmaya göre , TCMB bir anti - psikotik ilaç rejimi ile kombine şizofreni olanlar için" uygun bakım standart" olduğunu .
İlaç

belirtileri , anti - psikotik ve atipik anti- psikotik ilaçlar kısmen tedavi edilebilir . Anti- psikotik ilaçlar Thorazine ve Haldol içerir. Atipik antipsikotik örnekleri Risperdal , Zyprexa ve Seroquel vardır . Zamanla, anti- psikotik tardif diskinezi gibi hareket bozuklukları gibi istenmeyen yan etkilere neden olabilir. Atipik antipsikotik ilaçlar gibi metabolizma ve kilo değişiklikleri gibi yan etkilere neden olabilir . Harçadıkları
Hususlar

anti - psikotik ilaçlar şizofreni belirtileri kontrol yardımcı olabilir terapi seansları ile karışmaz . NIMH göre , düzenli olarak bu tür bilişsel - davranışçı terapi gibi psikososyal tedavinin , bir formu katılmak şizofrenlerin , semptomların bir nüks yaşamaya daha az onların ilaç rejimleri , sopa olasılığı daha yüksektir , ve hastaneye yatmayı gerektirecek az olasıdır onların şizofreni için .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com