| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Şizofreni tedavileri

Şizofreni Schizophrenia.com göre , yaklaşık 2 milyon Amerikalı afflicts , sanrılar , halüsinasyonlar ve fena halde dağınık düşünce kalıpları ile karakterize bir zayıflatıcı kompleksinin grubu ve kronik ruhsal hastalıklardır . Şizofreni tedavi uygulanabilir seçenekleri açısından uzun bir yol kat etti . Bir zamanlar bir sonucu olduğu düşünülmektedir " kötü oynama , " bugün araştırmacılar bu yıkıcı beyin hastalığı için bilimsel tabanlı tedaviler geliştirmede büyük atılımlar yaptık . İlaç Tedavisi

Mayo Clinic göre , ilaç tedavisi Şizofreni hastalarının tedavisinde" taşı " dır . Doktorunuz spesifik belirtiler , kaygıları ve durumunuza göre sizin için ilaç olacak , ve sizeolumlu etkilerini hissetmek için birkaç hafta sürebilir . Hattailk birkaç hafta veya ay boyunca, doktorunuz tepki , ilerleme ve yan etkileri takip edecek , ve dozunu ayarlamak olabilir , sizin ilaç değiştirmek veya ek ilaç tanıtmak . Tipik olarak ,ilk reçete doktorunuz size böyle haloperidol , flufenazin , risperidon veya aripriprazole gibi antipsikotik için olacaktır verecektir . O da bir antidepresan veya anti - anksiyete ilaç olabilir.
Psikososyal Tedavi

Schizophrenia.com psikososyal tedavi, bireysel ve hem de aile , yararlı tamamlar olabilir düşündürmektedir ilaç tedavisi . Bireysel terapi böylece nüksşansını azaltarak, iletişim becerileri geliştirme ve stres tetikleyici ile olumlu başa çıkmak için yardımcı odaklanmaktadır . Aile terapisi sizin için bir destek sistemi geliştirilmesi üzerinde duruluyor; Aileniz ve yakın arkadaşları şizofreni , ve belirli konularda ve ihtiyaçlarını net bir anlayış varsa , sizin destek sistemi nüks ve /veya hastanede şansınızı azaltarak , güçlendirilecektir .
glisin Terapi

glisin , doğal olarak tüm canlılarda oluşan bir amino asit , uygunilaçlar risperidon ve olanzapin ile birlikte kullanıldığında , özellikle şizofreni olan insanlar için bir tamamlayıcı tedavi olarak önemli söz göstermiştir Uriel Heresco - Levy ve meslektaşları tarafından Biyolojik Psikiyatri ( 2004 , 2005) yayımlanmış çalışmalara . Ilaç deneyleri glisinkullanımı şizofreninin negatif ve bilişsel belirtilerde yüzde 24 azalma ürettiğini gösterdi .
Elektro - Konvulsif Terapi ( EKT )

rağmen korku hikayeleri EKT halen pop kültürünün baskındır , o gerçekte şiddetli depresyon geçiren kişilerde yüksek bir başarı oranı övünme , güvenli , meşru bir tamamlayıcı tedavi haline gelmiştir . Cochrane Review (2005 ) göre , ECT , antipsikotik ilaç ile birlikte kullanıldığında , şizofreni insanlara önemli semptomatik rahatlama sağladı.
Antioksidan Vitaminler

Araştırma hala devam eden , ancak Schizophrenia.com göre , çalışmalar bazı antioksidanların yüksek dozda , gıda veya ek şeklinde olsun , alfa lipoik asit ve vitamin C ve E gibi , şizofreni , bir yavaşlamanegatif belirtiler bir azalma göstermiştir düşündürmektedir hastalığın ilerlemesi ve bölüm nüks bir azalma . Onların etiketlerindeGMP ( İyi Üretim Uygulamaları ) ve UPS ( Amerika Birleşik Devletleri Farmakopesi ) damgaları almış takviyelerien güvenli ve etkili olduğunu kaydetti .
Future Tedaviler

hayvan destekli terapi , N - metilglisin , glutensiz diyet , transkranial manyetik stimülasyon ( TMS ) tedavisi , Çin de dahil olmak üzere şizofrenitedavisinde umut vaat hala araştırmanınerken dönemlerinde çeşitli tedaviler vardır, bitkisel ilaç ve müzik terapi . Schizophrenia.com göre , çalışmalar bu tedavilerin her biri olumlu sonuçlar vermiştir olduğunu göstermiştir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]