| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Şizofreni Paranoya nedir

? Şizofreni yaklaşık 2 milyon Amerikalı etkileyen karmaşık , ciddi zayıflatıcı ruhsal hastalıktır. Bu erkek ve kadınları eşit etkiler ve genellikle 18-35 yaş arası kişilerde sunuyor . Paranoid şizofreni şizofreni beş alt tiplerinin biridir . Paranoid şizofreni ile insanların daha normalde diğer tiplerine nazaran işlev olsa da , paranoid şizofreni yine aşırı psikoz ( gerçeklikten dekolmanı ) ile karakterize ciddi , kronik bir hastalıktır.

Araştırma devam olmasına rağmen , Gerçek Ruh Sağlığı göre , çoğu uzman, paranoid şizofreni , genetik , biyolojik, psikolojik ve çevresel faktörlerin bir arada neden olduğu konusunda hemfikir.

belirtiler

başlıca özellikleri paranoid şizofreni (semptomlar ) hezeyanlar (sıkıca tutulan yanlış inançlar ) ve işitsel halüsinasyonlar vardır . Diğer belirtiler duyusal halüsinasyonlar , izolasyon , sinirlilik , öfke patlamaları , duygusal hissizlik ve intihar davranışının diğer türlerini içerebilir .
Tanı

paranoid şizofreni şüpheleniliyorsa , doktorunuz ilk davranışları için tüm diğer nedenleri ekarte etmek için tam bir fiziksel muayene ve sipariş kan çalışma yapacağız . Daha sonra psikolojik bir sınav yürütecek ; paranoid şizofreninin klinik belirtileri varsa ,tanı teyit edilecektir . paranoid şizofreni için
Tedavi

Tedavi gerektiren akut durumlarda , psikoterapi ve ilaç tedavisi içerecektir hastanede . Dikkate diğer tedavi seçenekleri mesleki ve sosyal beceri eğitimi , aile eğitimi ve destek grupları vardır .
Portalı

Bugün , paranoid şizofrenler içinprognoz olumludur . Eğer ruh sağlığı uzmanınıntalimatları izlerseniz , ilaç almak ve şiddetle tedavi ve becerileri eğitimi takip , sen mutlu, sağlıklı bir gelecek için iyi bir şans var .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]