| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Şizofrenler hakkında

Şizofreni tedavi edilmezse , ciddi normal işleyişine müdahale edebilir , kronik psikotik bozukluk olduğunu. Erkekler için , şizofreni , genellikleergenlik ya da 20'li yaşların çıkar , ve kadınlar için ,orta - 20s erken 30s . Hastalığınoluşumu cinsiyet ve etnik gruplar arasında oldukça eşittir . Bilimsel topluluk şizofreni nedenleri hakkında yırtık kalır

neden olur . Bu iş yerinde birden fazla faktör olduğunu , ancak , açıktır . Araştırmacılar bugün genelbozukluğun bir biyo - psiko - sosyal modele abone olun. , ( Genetik ) , biyolojik , psikolojik ve sosyaletkileşimin neden olduğu bu model şizofreniyi gösterir ( çevre ) factors.Schizophreniabozukluğu paylaşan bir yüzde 50 şansı olan bir şizofreninözdeş ikiz , ailelerin çalışır .


belirtileri

Şizofrenik semptomlar üç genel kategoriye ayrılır . Pozitif semptomlarhezeyanlar ve şizofreni klasik göstergesidir düşünce ve hareket bozuklukları vardır . Negatif semptomlar kaybı veya konuşma yeteneği , duygu ifade edememe , ve çoğu zaman uzak yaşamzevk almak azaltılmasını içerir . Bu belirtiler depresyon taklit edebilir , ve çoğu gibi yanılmaktadır . Şizofreni bilişsel belirtiler , ya da bilişsel bozukluklar , dikkat , hafıza , organizasyon ve planlama sorunlarını içerir
Risk Faktörleri

şizofreni için risk faktörleri şunlardır : . Anormal beyin yapısı, kalıtım , doğum travması , bir virüs maruz iserahim ve madde bağımlılığı . Bu ve diğer birçok faktöre araştırmalarda şizofreni başlangıcı ile bağlantılı olmuştur . En güvenilir bağlantı , ancak uzun genetik olmuştur . Bubozukluğu olan bir ebeveyn veya kardeş olanlarda şizofreniörneğin yüzde 10 gibi yüksek isegenel popülasyonda şizofreniörneği , sadece yaklaşık yüzde 1 olduğu tahmin edilmiştir .
Tedaviler /İlaçlar

Şizofreni genellikle ilaç ve tedavi bir kombinasyonu ile tedavi edilmektedir . Şizofrenik belirtileri tedavi etmek için kullanılan ilaçlarantipsikotik ilaçlar denir . Tipik ( nöroleptik ) ve atipik antipsikotik : İki türü vardır . Bir kişi tipik ya da atipik antipsikotik ilaçlar ile muamele edilir olsun, şizofreni , bu semptomların ve hastalığın şiddetine bağlı olarak kişiden kişiye değişebilir için önerilen bir tedavi ve yan effects.Therapies için kişinin yanıtları bağlıdır. Bazı yaygın tedaviler davranış yönetimi terapisi, aile terapisi , ilaç bağımlılığı tedavi , yatarak veya kısmi yatış ve sosyal beceri eğitimi içerir.
Outlooks

Şizofreni bilinen bir tedavisi vardır , ancak tedaviler ve ilaçlar belirtileri tedavisinde daha etkili hale gelmektedir . Bozukluğu olan birçok kişi sürece onların treatment.With genetik ve nörolojik araştırma büyüyen ,tedavisinde de yeni ufuklar sopa gibi mutlu ve tatmin edici bir yaşam mümkün , nedenleri vehastalığın önlenmesiyakın gelecekte gelmek için emin .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com