| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Klorpromazinin Tarihçe

Spiritus Temporis göre , klorpromazin bir antipsikotik ilaç olarak1950'lerde ve 1960'larda popüler oldu . Çünkü klorpromazinin kullanıcısayısı arttıkça fark olduyan etkileri1960'ların sonunda gözden düştü önce klorpromazin gibi Thorazine'le ve Largactil gibi ticari isimler altında satıldı . Kalkınma

klorpromazininözgün geliştirme 1950 yılında araştırma başında Fransız ilaç şirketi Laboratuarları Rhone - Poulenc ile başladı . Spiritus Temporisilk araştırma ilaç şirketi Smith - Kline & French 1952 yılındageliştirmek hak ve pazar klorpromazin aldım o kadar başarılı oldu bildiriyor . Klorpromazininilk testler 1952 yılında Paris'te , Fransa'da bir askeri hastanede bir hastanın yer almışKeşfi Psikoloji web sitesi tarafından rapor edilmiştir . 1954 tarafından klorpromazinABD'de psikiyatrik tedavilerde kullanılmak
klorpromazininilk kullanım bir antihistamin ve antiemetik ilaç gibi oldu

Spiritus Temporis göre kullanır için temizlenmiş olmuştu . Bu amaçlar içinilaç kullanırken , bir Fransız doktor , Henri Laborit , onun hastalarınınzihinsel devletler klorpromazininetkilerini fark etmeye başladı . Doktor Laborit da psikiyatrik tedavi olarakilaçilgiyi başlayan klorpromazininsedatif özelliklerinden haberdar oldu . Psikiyatrik yardım için klorpromazininilk kullanımları Pierre Deniker ve Jean Delay tarafından 1953 yılında oldu .
Terapi

klorpromazininkullanımı, psikiyatrik tedavilerde ortak oldu çünkü şizofreni gibi hastalıkları bulunan hastalarındüşünce ve duygusal davranış iyileştirmeler neden olmak üzere ilaç yeteneğinin . Spiritus Temporis klorpromazininantipsikotik özellikleri hızla böyle elektroşok ve insülin şok tedavi olarak1950'lerin ortak tedavilerinyerini aldı geliyordu bildiriyor . Klorpromazininkeşif aynı zamanda psikiyatrik durumlarıntedavisinde bu tür lobotomy gibi cerrahi işlemlerazaltılmış kullanılmasına yol açtı .
Faydaları

Maryland Medical CenterÜniversitesi açıklıyor şizofreni gibi durumların erken için orta aşamada klorpromazin kullanılıyorsa psikotik semptomlar büyük kabartma görülür. Rölyef klorpromazin gibi antipsikotik ilaçlar kullanılarak halüsinasyon ve hezeyanlar gibi belirtiler görülebilir .
Yan Etkileri

1960'ların sonlarında yan etkilerinartmış oluşumu bağlantılı örneğin klorpromazin gibi antipsikotik ilaçların ilacın popülerlik bir azalmaya yol açmıştır. University of Maryland Medical Center ekstra piramidal yan etkileri gibi klorpromazininen sık görülen yan etkilerini bildirmektedir . Bu yan etkiler istemsizağız hareketleri , bacaklarda veyavücudun gövde dahil Parkinson Hastalığıbelirtileri , sık sık yanlış vardır. Vücutta anormal kas spazmları , özellikle boyun , çene ve göz kaslarının kontorsiyon ile baş bölgesinde de mümkündür . University of Maryland Medical Centeryan etkileri klorpromazin aldıktan durdurduktan sonra ay belirgin hafta olabilir açıklar .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]