| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Karpal Tünel Cerrahi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Karpal Tünel Egzersizler Cerrahisi Sonrası

stres koyarak vebilek boyunca uzananmedian siniri sıkıştırır bir eylem tekrar tekrar yapıldığında Karpal tünel sendromu neden olur . Belirtiler tatsız ve yaşamaya yıkıcı olabilir iken, en aza indirmek ve hatta cerrahi geçiren bu hastalık tedavi etmek mümkündür . Ancak, başarılı bir kurtarma için birkaç rehabilitasyon egzersizleri için gereklidir . Stres Topu Parmaklarınızı genişletilmiş böylece

geniş ellerinizi açın Egzersizleri . Ardından , ellerinizi hem de bir yumruk yapmak , bir kaç saniye boyunca basılı tutun ve sonra bırakın. Kendinizi fazla uygulamayın. Biraz kuvvet kullanarakyumruk olun . Eğer bir yumruk yapmak için zor olduğunu bulmak , bir stres topu kullanın. Bunu kullanarak yapabileceğiniz çeşitli egzersizler var çünkü bir stres topu yararlı bir rehabilitasyon aracıdır . Birden fazla top varsa biri ellerinizi biri veya her ikisi içinde kenetlendik edilir . Üst üste birkaç kez sıkın vetopu bırakmak . Gün içinde farklı zamanlarda 10 tekrarları için bu egzersizi yapın .
Bilek Bükme

Stand up ve onlar önünüzde yetiştirilir böylece dışarı kollarınızı uzatın. Kadar bileklerinizi bükün ve bir ayakta şınav pozisyonunda böylece dışa doğru avuç içi karşıya . Bilekleriniz bükülmüş sonra, onları rahatlamak ve genişletilmiş kollarınızı tutarken eller aşağı sarkmasına izin verin. Bir yumruk ellerinizi yapmaya devam edin veyumruk pozisyonda ellerinizi tutarak sonra aşağıbileğini bükmek . Bir saniye , her pozisyonda tutun . Yumruklarını bırakın ve ellerinizi rahatlayın. , Kollarınızı aşağı getirmek , onları silkelemek , ve sonra 15 tekrar için tekrarlayın. En az üç kez bir gün bunu yapın .
Bilek Döner

oturarak veya ayakta , böylece başınızın üstünde uzanıyor kadar kollarınızı getirmek ya da . Hafif bir yumruk ellerinizi getirin . Ters yönde her bir bilek döndürün. Tek bilek saat yönünde vediğer saat yönünün tersine çevirin . En az 10 tekrar için döndürülmüş sonra yön değiştirin. Eğer rahat olarak bu egzersizi birçok kez yapın. Bubilek hareketi ile öncelikle ilgilenen bir egzersiz çünkü sizin kurtarma erken aşamalarında bir sürü yapmak için, bu mümkün olmayabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]