| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Karpal Tünel Cerrahi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Nasıl Your Hand karıncalanma ve uyuşma Karpal Tünel Sendromu nedeniyle ise belirleme

günlük el karıncalanma ve uyuşma karşılaşıyor musunuz? Uykudan uyandırmak mı ? El karıncalanma ve uyuşma birçok nedeni vardır , ancaken sık nedeni karpal tünel sendromu olduğunu. Karpal tünel kemik ve tendon çevrili bileğinizin dar bir kanaldır . Elinsinirler ve tendonlar , bu kanaldan geçmek . Bu kanalınçapını azaltır şeyel sinirleri ve tendonları sıkıştırarak karpal tünel sendromukarıncalanma ve uyuşma tetikleyebilir . Elinizi karıncalanma ve uyuşma karpal tünel sendromusonucu olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Talimatlar
1

elinizin bir parçası ve ilk üç parmakta günlük belirtilerle karşılaşabilirsiniz edersiniz? El ve parmak karıncalanma ve uyuşma bükme bilek ile kötüleşebilir mi ?
2

el karıncalanma ve uyuşma geceleri sizi uyandıracak mı? Uyurken insanların bileklerini bükün beri bu sık yakınmadır. Gece sürekli bilek sıkıştırma da sabah sertliği ve el kramp teşvik .
3

belirtiler yavaş yavaş kötü oluyor musunuz ? Bazı insanlar karpal tünel sendromu neden olarak birçok teori vardır . Buel ve bileklerini içeren tekrarlayan açgözlü ve manipüle faaliyetlerikarpal tünel şişme ve iltihap neden olduğuna inanılıyor . Tedavi kadarel karıncalanma ve karpal tünel sendromu uyuşma genellikle kötüleşir .
Eğer başparmak zayıflığı 4

var mı ? Sık sık etkilenen elinizle öğeleri bırakın mı ? Karpal tünel içindemedian sinirin el zayıflığı ve başparmak kas atrofi yol açar .
Iş tekrarlayan el ve bilek hareketi 5

gerektirir mi ? Birçok işyeri hekimliği uzmanları sürekliaynı manuel faaliyet yapan değil , belirli bir yaralanma veya travma daha karpal tünel sendromuna neden ne olduğuna inanıyoruz . Tekrarlayan hasar kümülatif olma eğilimindedir .
6

diyabet , hipotiroidi , romatoid artrit ve gut gibi bazı tıbbi hastalıklar karpal tünel sendromu gelişmeolasılığını artırmak gibi görünüyor .
7 el karıncalanma ve uyuşukluk bir aile öyküsü var

mı ? Genetik faktörler karpal tünel sendromu gelişir kim belirlenmesinde çevresel faktörler kadar önemli görünüyor .
8.

Etkilenen bilek kışkırtmak el karıncalanma ve uyuşma dokunarak mı? Eğer birlikte avuç tutun veyan dirseklerinizi kaldırın zaman el karıncalanma ve uyuşma provoke ediyor? Eğer iyi bir elinizle bileğinizi etkilenen sıkmak eğer o da belirtiler kışkırtmak nedir ?

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]