| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | alternatif Tıp | Ayurveda |

Sağlığı ve Hastalıkları

Herb Ashwagandha hakkında bilgi

Ashwaganda ( W. somnifera ) Ayurvedik tıptaen sık kullanılan bitkilerden biridir . Ashwaganda giderekAmerika Birleşik Devletleri ve diğer Batılı ülkelerin bir şifalı bitki olarak iyilik kazanıyor . Eş anlamlı

Çünkü bazı bitki ginseng ve Rhodiola ile karşılaştırıldığında adaptojenik etkileri arasında Ashwagandha bazen denir " Hint ginsengi . " Bazen yanlışlıkla kış kiraz denir .
Adaptogenic Etkileri

Ayurveda uygulayıcıları ciddi duygusal ya da fiziksel stres altında olan insanlar için Ashwagandha önerebilir . Bu yüksek stres durumlarında uyku ve iştah değişiklikleri en aza indirmek için yardımcı olur .
Anti-inflamatuar Etkileri

bağışıklık tepkisini ve inflamasyonu , Ashwagandha modüle Çünkü bazen rhematoid artrit, Crohn hastalığı , lupus ve diğer inflamatuar ve oto-bağışıklık hastalıklarının tedavisinde kullanılır.
Güvenlik

Ashwagandha genel olarak iyi tolere edilen ve nadiren yan üretir etkileri ya da ilaç etkileşimleri . Ancak, yaygın , insanlarda kullanım için çalışılmamıştır ve onun tam farmakoloji bilinmiyor.
Dozaj

Aktarlar ve Ayurveda uygulayıcıları 500 2000 miligram tavsiye edebilir günlük Ashwagandha kökü tozu . Bu doğal bir bitki olduğundan , gücü değişebilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]