| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Geodone Yan Etkileri

Geodone Geodon (genel adı : ziprasidon ) için ortak bir yazım hatası olduğunu , şizofreni tedavisinde kullanılan bir antipsikotik ilaç . Ayrıca, bipolar bozukluğu olan hastalarda ve karışık mani durumlarını tedavi etmek için kullanılır . Bu ilaç beyindeki kimyasal denge nasıl çalıştığını tam olarak bilinmemektedir , ancak nörotransmiter serotonin ve dopamin eylemleri inhibe etmek yoluyla çalıştığı inanılmaktadır. Demans ile Yaşlı hastalar için uyarı

ABD Gıda ve İlaç İdaresi demansa bağlı psikozu olan yaşlı hastalarda ölüm ihtimalinin artması sonucu Geodon ( ziprasidon ) bir kara kutu uyarısı verdi . İlaç bu grup hastalarda kalp yetmezliği , ani ölüm veya zatürreneden oldu .
Uzun QT Sendromu

Uzun QT sendromu olan insanlar için uyarı ( UQTS ) kalbin elektriksel aktivitesini etkileyen nadir görülen bir doğumsal kalp hastalığıdır . Egzersiz veya strese yanıt sırasında, UQTS insanlar ani ve kontrol edilemeyen aritmi ( kalp ritim ) gelişebilir . Bu bayılma ve hatta ani ölüme neden olabilir . Ilaç tehlikeli aritmiriskini artırır olarak Geodon , UQTS bir aile veya kişisel geçmişi ile herkes tarafından alınmamalıdır .
Hususlar Geodon alarak

Geodon ( ziprasidon ) genellikle aşırı sıcak veya soğuğa karşı insanların daha duyarlı hale getirir . Geodon alarak varsa, çok soğuk ya da aşırı ısınmış ve susuz olma kaçınmalısınız . Bu egzersiz , sıcak günlerde veya yeterli sıvı içmek önemlidir . Geodon da zihinsel uyanıklık ve reaksiyon süresi bozabilir ve alkol kaçınılmalıdır
Yaygın yan etkileri

Geodon ( ziprasidon ) Ortak yan etkileri şunlardır : . Baş ağrısı , endişeli , depresyon , hafif kızarıklık , baş dönmesi , uyuşukluk , ağrı veya kas seğirmesi , iştah kaybı , bulantı , kusma , burun tıkanıklığı veya akıntısı , boğaz ağrısı , öksürük ve kilo alımı .
Ciddi Yan Etkiler

Geodon An alerjik reaksiyon kurdeşen ya da yüz , dudak , dil veya boğazda şişme gelişimi ile gösterilir . Bu durumlarda , tıbbi müdahale derhal aranmalıdır . Sen Geodon tedavi durdurma ve diğer herhangi bir ciddi yan etkiler ortaya çıkarsa doktorunuza veya eczacınıza başvurmalısınız . Bu ışık başlı ve baş dönmesi gibi hissetme ; bayılma; Bir hızlı vurma veya düzensiz kalp atışı olan ; kas sertliği ; ateş veya bol terleme ; titreme ya dagözler , çene , dil ya da boyun kaslarının huzursuz hareketleri; , ajite düşmanca ya da karışık duygu ; , susuz zayıf veya aç olma ; aşırı idrar ; ya da 4 saat veya daha uzun süren bir ağrılı ereksiyon penis ya da birine sahip .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com