| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

? ŞizofreniAna Belirtileri Nelerdir

Şizofreni sakatlayıcı genellikle hızlı başlangıçlı olan , düşünce bozukluğu olduğunu. Erkekler için , bu genellikle 27 yaş civarında , onların 21. doğum günü etrafında , ve kadınlar için oluşur . Bu , pozitif, negatif ve düzensiz belirtiler ile karakterizedir . Pozitif Belirtileri

Pozitif belirtiler bir kişi mantıksız inanç ve halüsinasyonlar vardır ve görür , işitir , tadı , kokusu ve gerçek olmayan şeyler hissediyor sanrılar içerir . Terim pozitif belirtiler olmamalıdır düşünce ve deneyimlerini alarak tanımlanır .
Negatif Belirtileri

Negatif semptomlar , düşük ya da eksik özelliklere bakın hiçbir motivasyon , konuşma ve duygusal düzleşme veya ifade eksikliği yoksulluk .
dağınık Konuşma dağınık konuşma ile

Biri uzun, başıboş cümlelerle konuşmak olacağını herkese ama ona anlam ifade etmiyor . Bu bazen " sözcüğü salata " denir. O duyar geri sesler konuşuyor olabilir .
Dağınık veya Katatonik Davranış

dağınık davranış manik - benzeri semptomlar ve sıradışı eylemleri ile karakterizedir . Katatoni sertlik ya da aşırı limberness neden olabilir .
Bilişsel belirtileri

Bilişsel belirtiler şizofrenik nasıl düşündüğünü bakın. O sorun etrafındaki şeyleri anlamakta güçlük çekebilirler , zayıf konsantrasyon veya hafıza veya zorluk birlikte onun düşünce, duygu ve davranışlarını koyarak var .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]