| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Şizofreni Tanımı

Şizofreni yerde % 0.4 ve insanlarda % 0.6 arasında etkileyen bir ruhsal bozukluktur . Şizofrenik hastalarınkapsamlı belirti gerçekliğin çarpıtılmış veya müstakil algıdır . Ilaçlar ve şizofrenibelirtileri kontrol yardımcı tedaviler olmasına rağmen , hiçbir tedavi birçok ruhsal bozukluklar gibi , orada olduğunu. Pozitif Belirtileri

terimi " pozitif belirtiler " "iyi " olmanınbelirtileri bakın ziyade onları diğer belirtiler daha belirgin olmak anlamına gelir gelmez . Bu belirtiler görsel ve işitsel halüsinasyonlar , hezeyanlar ve mantıksal ya da normal bir şekilde düşüncelerini oluşturacakyeteneğini etkiler " düşünce bozukluğu " bulunmaktadır. Bu genellikle konuşma ile zorluklar içinde kendini gösterir .
Negatif Belirtileri

Negatif semptomlar oldukça sıradışı bir birey ekleniyor şey normal, zayıflamış veya kaldırılan bir şey daha vardır . Monoton konuşma , zevk eksikliği , konuşmak için isteksizlik ve antisosyal davranış : Bu ​​genellikle duygusal " düzlük " olarak kendini gösterir . Bu belirtiler bazen tembellik ile karıştırılıyor.
Bilişsel belirtiler

Bilişsel belirtiler genellikle teşhis içinen zor ve ince belirtileri vardır . Bunlar kısa vadeli anıları dikkat , yavaş hatırlama ödeyememe , ve karar verme güçlüğü gibi tezahür .
Olası Nedenleri

Hayır kesin , tek neden olmuştur şizofreni bulunan . Birçok doktor ve araştırmacılardurum birkaç olası faktörlerin bir kombinasyonu olduğunu inanıyoruz . Bazı yaygın faktörlerçocuğun doğum , çocukluk enfeksiyon , travmatik yaşam deneyimleri vebeyindeki yapısal ve kimyasal bozuklukların sırasında genetik miras , komplikasyonlardır .
Tanı

var hiçbir laboratuvar şizofreni test , böylece tanıbireyin davranışı hem tarafından ve kendi kendine bildirilen belirtiler aracılığıyla yapılır . Sadece düzgün eğitimli ruh sağlığı uzmanı şizofreni teşhis edebilirsiniz .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com