|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni
Sağlığı ve Hastalıkları

TCMB ile Şizofreni tedavi nasıl

ilaç tedavisine tamamlayıcı olarak Bilişsel - davranışçı terapi ( BDT) şizofreni hastalarındatemel semptom kontrolü yardımcı olacak gibi görünüyor . Ancak,başarı TCMB'ningeleneksel formu değiştirerek ve şizofreni tedavisi için uzun vadeli bir tedavi olarakdeğişiklikler uygulayarak geliyor . TCMB ve Şizofreni
Talimatları
1

Şizofreni hastalarının başkalarının onlar üzerinde zorunda hissediyorum nedeniyle duydukları" sesler " vekontrol tedavi görmek isteyen bir isteksizlik var . İlk adım CBT kullanarak tedavikaçınma kontrol psikofarmakolojideki faydalanmak içinhastayı hazırlamaktır .
2.

CBT tedavisi çok hasta merkezli veklinisyenhastanın hedefleri kabul edip de kabul etmelisiniz hastanın paranoya . Sonra bu aynı paranoyagerekli tedavi ararlar vetedavihedeflerini değerlendirmek için kullanılmalıdır .
3

yıkıcı yollarla şizofreni davranırlar insanları yapmakkomutu işitsel halüsinasyonlar ( CAH ) sahiptir onları kontrol etmek için kullanılır. Mesajınönemi sapmadanklinisyen onları " daha önemli " için" seslerini " kullanımı ve kontrolü başka tabanı oluşturmak olacaktır . Baz cah önemini azaltır ve bunun için daha az zarar verici bir anlam oluşturur. Bu, düzenli tedavi ve ilaçlar ile uyumlu olarak çalışır.
4

CBT tedavisi klinisyenlerhastanınolumsuz duyguları kontrol yardımcı olmalıdır . Depresyon,düşük benlik saygısı ve" sesler " kontrol, aynı anlayışı ile azaltılabilir . Hasta daha olumlu bir şekildehalüsinasyonlar yorumlamak öğretti ve böylece bir ölçüde onları kontrol edilir .
5

CBT tedavisi tamamen şizofreni ile insanları tedavi edemez . Ancak,psikotik bölüm azalabilir ve hastaneye terimleri de TCMB ve ilaçların kullanımı ile azaltılabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]