| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Şizofreni psikotik belirtileri

Şizofreni psikotik düşünce ve davranışlarını neden olan, ciddi kronik bir beyin hastalığıdır . Bozukluğu tedavi ile bile çok zayıflatıcı olabilir . Şizofrenler gerçeklik ve kendi hezeyan ve çok zor onları normal davranmaya yapar , halüsinasyonlar , ayırt sorunları var. Şizofreni Delusions

İnsanlar genellikle son derece mantıksız sanrılar vardır . Şizofren bir Komşuları ona zehirlemeye çalışıyor inanıyor olabilir , ya da tersine, o başka bir gezegeninimparatoru olduğuna inanıyorum olabilir .
Halüsinasyonlar

Şizofrenler ses halüsinasyon olabilir , ve bazı hastalar görsel olarak iyi olanları deneyim. Okişinin kafasının içinde gibi bir ses gelebilir , ya da aslında konuşamıyor bir nesneden yayılan olabilir .
Stil

Şizofrenler konuşabilir Konuşma sürekli saçma tekerlemeler veya laneti . Bunlar tutarlılık her türlü olmadan deneğin ramble eğilimi ve toplam anlamsız konuşmak olabilir .
Davranış

şizofreni olan bir kişi tuhaf şekillerde davranmaya eğilimindedir . O hiçbir belirgin nedenle insanların uygunsuz anlarda veya bağırışlarla yüksek sesle gülüyor . O art arda face veya garip mannerisms yapabilir . Şizofrenler yaygın kişisel hijyen ilgi kaybedersiniz.
Katatoni

katatonik şizofreni , bir hastanın tamamen tepkisiz olabilir . O hareket reddedebilir ve birisi ona, fiziksel hareket ederse , o pozisyonda kalır .
Tedavi anti - psikotik ilaçlar ile

ilaç şizofreni içinbirincil tedavi . Ancak, hastaların ilaçlarını alarak durdurmak için eğilimindedir vepsikotik belirtiler sonra geri döner. Onlar kendi tedavi planı ile devam etmelerini sağlamak , psikoterapi içerebilir bir destek sistemi , ihtiyacımız var.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]