| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | anksiyete Bozuklukları |

Sağlığı ve Hastalıkları

Zoloft ile Sosyal Anksiyete Bozukluğu Tedavi nasıl

Sosyal anksiyete bozukluğu sıklıkla ilaç tedavisi ile tedavi edilir bir zihinsel durumdur . Seçici serotonin geri alım inhibitörleri ( SSRI ), genellikle sosyal anksiyete bozukluğu olan insanlara reçeteilk ilaçlardır. Bunlar arasında , Zoloft ortak bir seçimdir . Sen Zoloft
Daha Talimatları göster

hekim gözetiminde
reçete gerekir şeyler
1

olmadığını gerçekten öğrenin Sosyal Anksiyete Bozukluğu Tedavi Zoloft atın
sosyal anksiyete bozukluğu var . Birçok kişi farklı durumlarda sosyal anksiyete yaşarlar , ancak sosyal anksiyete bozukluğu bir ruh sağlığı profesyoneli tarafından teşhis edilmesini gerektirmektedir.
2

bir psikiyatrist tarafından muayene ettir . Sadece lisanslı bir doktor Zoloft gibi ilaçlar reçete edebilir .
3

tedavisi için farklı seçenekleri tartışın . Zoloft sosyal anksiyete bozukluğu tedavi etmek için kullanılan tek bir ilaç değildir . Aynı şekilde, bilişsel - davranışçı terapi olarak ilaç tedavisi gerektirmeyen tedaviler vardır .
4

alıyor diğer ilaçlar hakkında doktorunuza bildirin . Eğer şu anda alıyor veya son zamanlarda MAO inhibitörleri ya da diğer bazı reçeteli ilaçlar almış ise Zoloft alınmamalıdır .
Günde bir kez Zoloft 5

Planı . Zoloft her gün aynı saatte alınmalıdır .
6

su 1 /2 fincan Zoloftreçete dozu karıştırın . Zoloft oral konsantratı şeklinde gelir. Ayrıca zencefilli gazoz , portakal suyu , limonata veya limon - kireç tozu ile karıştırıp .
7

4 ila 6 hafta Zoloft sosyal anksiyete bozukluğu üzerindeistenen etkiye sahip olup olmadığını belirlemek için izin verin . Eğer bir değişiklik görmüyorsanız , doktorunuzla diğer seçenekleri görüşmek . Eğer sadece hafif faydaları fark ederseniz , daha yüksek bir doz gerekebilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com