| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | anksiyete Bozuklukları |

Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk Anksiyete için Psikolojik Tedaviler

basit öz - yönetim teknikleri daha karmaşık tedavilere çocuk kaygı aralığı için psikolojik tedaviler. Bir yönetim aracı olarak ilaç verilerek psikolojik tedavi geliştirmek ve anksiyete ciddi örneklerini önlemek veya kontrol edebilirsiniz . Gerektiğinde terapinin türü büyük ölçüde çocuğun anksiyete yoğunluğuna ve frekansına bağlıdır. Gerçekler
bir çocuk, bir kaygı tanısı için çok genç veya çok yaşlı asla


. Eğer tedavi edilmezse ,anksiyete kötüleştirebilir ve sonunda sorunları bir yaşam sonuçlanan yetişkinliğe içine yayılabilir olabilir . Nahoş duygular kaçmak için bir girişim ,aşırı endişeli çocuk sık sık uyuşturucu ya da alkol ile deney için dönecek .

Anksiyete böyle nedeniyle sevilen birinden ayrılma , ya da genel olarak daha temel olarak özel olabilir anksiyete bozukluğu . Çocuk kaygı Her tür terapistler , doktorlar , ilaç ve ebeveyn katılımı bir arada içeren ayrı bir psikolojik tedavi gerektirir .
Öz- Yönetim Araçları

bilen bir çocuk nasıl stres kez tanımlamak ve işlemek için kontrolden çıkar önceanksiyete mücadelede daha iyi bir şans var . Öz - yönetim araçlarıçocuğun herhangi bir dış yardım olmadan önleme veya kontrol tamamlar , böylece kaygı tetikleyen tanımak için nasıl bir çocuk öğretmek .

Kaygı öz - yönetimi için gerekli olan ne neden bilmek . Stres kaçınılmaz ise ,çocuk önce o olarak meydana gelendurum için onun reaksiyonu uyum ve nasıl işleneceğini öğrenir . Bu araç kontrolünü vurgular ve güveni güçlendirir .
Gevşeme Teknikleri

dinlenmek ve endişeli bir durum önemli ölçüde azaltan veyaolumsuz tepki ortadan kaldırır sırasında sakinleşmek için güçlü olmak . En iyi rahatlama teknikleri nefes odaklanmak .

Nefes oksijenakışını artırır ve doğal olarak stresi azaltır . Nefes odaklanarak daha fazla stres azalırçocuk için bir oyalama oluşturur . Onların karnında" balon " şişirmek ve söndürmek için bir çocuk koçluk derin nefes eğlenceli hale getirmek için bir yoludur . Bu da basittir . ,Burunda başlayan bir asansör yolculuğunefes göndermevücuda seyahat veayak parmakları gelen yaratıcı bir kaygı giderici egzersizdir .
Bilişsel Davranış Terapisi

bilişsel davranışçı terapi davranışlarınınuygunsuzluğundan ilişkinçocuk yetiştirmek üzerinde duruluyor . Bir hikaye ya da rol oynamasenaryo hareket kullanarak çocukların tepkilerini değiştirmek yardımcı olmak için bilişsel davranışçı terapi nasıl kullanılacağı ideal bir örnektir .

Korku anksiyete büyük bir bileşeni , eğitim eksikliği olduğu can da endişe için bir neden olabilir . Konu ya da durum hakkında hiçbir bilgi çok az bir artış korku ve kaygı potansiyel oluşturur. Çocuk terapisi yöntemleri yoluyla öğrenilenstres tam bir anlayışa sahip bu doğal olarak azalır .
Psikoterapi

çocuk düzenli olarak anksiyete ile başa popüler bir yöntemdir Danışmanlık . En çok stresanksiyetebelli bir yönünü eleçocuk bunu üstesinden yardımcı olabilir . Cesaret verici konuşma stres ve kaygı altında yatan nedenleri ortaya çıkarır ve korkuları serbest bırakmak içinçocuk için bir çıkış sağlar .

Kaygı belirli bir neden varsa , psikoterapi maruz aracılığıyla üstesinden gelebilirsiniz . Yavaş yavaşçocuğun korku karşılaşma olan bunun bir görevden hakkında getirebilir . Başlangıçta onu ağırlaştırmak gibi olsa ,sonundaanksiyete dayak olabilir . Korku yoğun ise, terapistler önce bir bilgisayar veya resimleri kullanarakkorkuneden taklit edebilir . Sonundaçocuğungerçek şeyle başa çıkmak mümkün olacaktır . Çocuk anksiyete için psikolojik tedaviler sorunu tamamen ele yoksa
Psikiyatrik Değerlendirme

, ilaç yararlı olabilir . Çocuğun anksiyete neden şiddetine ve komplikasyonları bağlı olarak, ilaç ya da gerekli olabilir veya olmayabilir . Psikolog anksiyetebelirli türde uzmanlaşmış bir psikiyatristeçocuğu başvurabilirsiniz . Bir psikolog ilaç içinmümkün ihtiyacını belirlemek mümkün olmakla birlikte , sadece lisanslı bir psikiyatristdurumu değerlendirecek veuygun ilaç yönetebilirsiniz.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com