|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık
Sağlığı ve Hastalıkları

Sizin Sıcaklık Rise to Make

Hipotermi vücut ısısı normalin altında , çok düşük düştüğünde oluşan bir durumdur . Vücut sıcaklığı çok düşük olduğunda kan akımı , nefes , beyin ve kas hareketini kontrol vücudunuzun ana sistemler normal çalışamaz. Hipotermi Bir ​​kişi uzun süre için soğuğa maruz kalırsa yavaş yavaş olur bir durumdur , ya da donma suya düşme gibi , bazı durumlarda birkaç dakika içinde olabilir . Siz veya bir başkası hipotermibelirtileri yaşıyorsa , hızlı kurtarmak ve ağır hasar meydana gelmeden önce hipotermi önlemek için adımlar atmalıdır . Daha Fazla Talimatları göster
Sıcak Toptan paketlerini veya sıcak su şişesi
içmek için Battaniyeler
Sıcak sıvı
ihtiyacınız olacak şeyler 1 belirleyin


eğer sizin veya bir başkasının hipotermibelirtileri yaşıyor . Aramak için İşaretlerdokunma, uyuşukluk , uyku hali , halsizlik , konfüzyon , titreme ( durum kötüleşir gibi olmayabilir) , nöbet , yavaş ve sığ nefes , yavaş kalp atışı için soğuk cilt vardır. Hipotermi birçok durumda acil bir tıbbi durumdur . Mümkünse 911'i arayın vesonraki adımlara devam edin.
2. mümkünsesoğuk uzaklaşın

. Sıcak havaya kapalı taşıma genellikle hafif hipotermi için gerekentek tedavidir. Herhangi bir ıslak giysileri çıkarın ve kuru , sıcak giysiler ile değiştirin .
3

sıcak paketlerini veya sıcak su şişeleri kullanın . Gövde , boyun ve kasık ,silah altında yerleştirin . Bukalbe geri akmasına kan teşvik edebilir bu yana ,kol ya da bacaklarda sıcak paketlerini kullanmaktan kaçının .
4.

içeriden dışarıya vücut ısısını artırmak için içki sıcak sıvılar verin . Dehidratasyon neden alkol , vermekten kaçının . Hipotermiye muzdarip bir kişi ile cilt- cilt yalan
5

paylaş vücut ısısını .
6

CPR verin eğerkişi yardım gelene kadar nefes durur .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]