| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | diyet Beslenme | Kilo Kontrolü |

Sağlığı ve Hastalıkları

Vücut Yağ Vs yüzdesi. Beden Kitle İndeksi

vücut yağ yüzdesi Sizin obezite ile ilişkili hastalıklar için bir risk göstergesidir . Sizin vücut kitle indeksi ( VKİ ) , toplam vücut yağ bir göstergesidir .

Vücut yağ ölçmek içinen doğru yolu bir dual enerji X - ray absorbsiyometri ( DEXA ) tarama ve sualtı iken tartılır alıyorsanız vardır Vücut Yağ Ölçme ( Referans 1). Bu yöntemlerin her biri pahalıdır. Alternatif olarak , vücut yağ deri kat ölçmek için kumpas kullanılarak ölçülebilir . Eğer ev kullanımı için kaliperler satın alabilirsiniz , ama en iyi doğruluk için ölçüm bu yöntem eğitimli bir profesyonel gerektirir . ( Referans 2 bakınız )
Hesaplama BMI

, BMI hesaplamak kare inç boyunuza göre kilo kilo bölmek , sonra da ( 703 ile çarpın sonucu için bir dönüşüm faktörü ) . Birçok sağlık web siteleri otomatik BMI hesaplamak çevrimiçi araçlar var .

Erkeklerde vücut yağnormal bir dizi Yukarı Ölçme ( Referans 3 bakınız ) 10 ila 20 oranında olduğunu. Kadınlarda vücut yağ, normal aralığı 15 ila 25 oranında olduğunu. Üzerinden yüzde 30 Vücut yağı genellikle obezite gösterir .
Hususlar

BMI genelliklegenel nüfusa göre daha yağsız kas kütlesi daha büyük bir miktarda sahip sporcular , vücut yağmiktarını abartma olabilir ( Referans 2). Ayrıca , vücut yağ yüzdesi ile BMIilişki cinsiyet , yaş ve ırka bağlı olarak değişebilir . ( Referans 2 bakınız )
Son Araştırma

Institut für Manfred Müller J Humanernährung und Lebensmittelkunde tarafından yürütülen bir çalışmada obez nüfusun yüzde 25-30 obezite ile ilişkili hastalık için risk altında olmadığını göstermektedir . Müller tehlikeli vücut yağ daha kesin bir göstergesi vücut kompozisyon analizi , MR ve DEXA tarama hem de kullandığı bir yöntem olduğunu önermektedir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com