| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | sağlık | Aile Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Gebelik Hakkında Gençler İçin Yardım Hattı Numaraları

Hamile gençler o kadar endişelenebilir, korkabilir ve nereye gideceklerini bilemeyecekleri için boğulabilir. Birçok genç kız ve erkek arkadaşları, ebeveynlerine anlatmaktan korkuyorlar çünkü ebeveynleri, onları evlatlıktan çıkarmak veya bebeği evlat edinmeye bırakmak gibi yapmak istemedikleri bir şey yapmaya zorlayabileceklerinden korkuyorlar. Yardıma, teşviklere ve hizmetlere ihtiyaç duyan gençlere çok sayıda sıcak hat açık.

Amerikan Gebelik Yardım Hattı

Amerikan Gebelik Yardım Hattı (1-866-942-6466), personel tarafından sağlanan ücretsiz ve gizli bir yardım hattıdır. insanlar hamilelikle ilgili soruları cevaplamak için eğitilmişlerdir. Bir genç yardım hattını aradığında, planlanmamış hamilelik hakkında sorular sorabilir, seçeneklerinin ne olduğu hakkında konuşabilir ve sağlıklı bir hamileliğin nasıl yapıldığını öğrenebilir. Çalışanlar ayrıca, bir bebeği büyütmek için gerekenlere ilişkin soruları cevaplamaya isteklidir ve kız arkadaşlarını hamile bırakan genç erkeklere yönelik tavsiyeler verebilir. Amerikan Gebelik Yardım Hattı web sitesi hamile gençler ve eşleri için ek bilgi hazinesi sunar.

Amerika Planlı Ebeveynlik Federasyonu

Amerika Planlı Ebeveynlik Federasyonu (1-800-230-PLAN) bir kadın sağlığıdır çocuk doğurma çağındaki tüm kadınlara hizmet veren organizasyon. Gençlere, hamilelik, nelerin bekleneceği ve hangi seçeneklerin göz önünde bulundurulacağı konusunda gizli bir konuşma yapma fırsatı veren sıcak bir hat sunar. Yardım hattında, hamilelikle ilgili acil tıbbi soruları yanıtlayabilen ve genç kızları evlerine en yakın sağlık merkezine yönlendiren kişiler görev yapmaktadır. Web sitesi, şüpheli bir gebeliğin nasıl doğrulanacağı dahil olmak üzere daha kapsamlı bilgiler sunmaktadır. Web sitesinin telefon hattını kullanmaya benzer bir sohbet özelliği vardır, çünkü gençlere hamilelik hakkında gizli sorular sormalarına izin verir.

Seçenek Hattı

Seçenek Hattı (1-800-712- YARDIM) genç kızlara yöneliktir ve hamileliğin nasıl doğrulanacağını ve bazen de ertesi gün hapı olarak adlandırılan B Planını nereden alacağınızı da içeren, hamilelikle ilgili soruların cevaplarını almak için arama yapmalarını sağlar. Yardım hattı ayrıca kızlara doğum kontrolü ve hamile kalmaları durumunda seçenekleri hakkında bilgi sağlar. Genç kızlar ayrıca, hamilelik, hapdan sonraki sabah, kürtaj ve kürtaj sonrası yaşam hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitesini ziyaret edebilir. Web sitesi, sorularını yanıtlamak için adsız bir yol arayan gençlere bilgi sağlar.

Ek Yardım Hatları

Teen Line (1-800-852-8336) gençler tarafından işletilir ve diğer gençlere kaynak sağlar. Hamilelik de dahil olmak üzere zorlu yaşam durumları hakkında konuşmak. Yardım hattı, gençlere intihar gibi diğer konuları tartışacakları bir yer sunmak için hamileliği aşıyor. Gençler ayrıca çevrimiçi bir sohbet programı aracılığıyla sohbet etmek için Teen Line web sitesine gidebilirler. Anne Yardım Programı (713-680-TEEN) hamilelik ve seçeneklerle ilgili gizli bilgiler sunar. Personel ayrıca tavsiye sunmak için eğitilmiştir, böylece gençler hamilelikle ilgili kararlar alabilir. Vakıf, sağlık, okul ve aile desteği hakkında da bilgi sunmaktadır. Web sitesi hamile gençler ve eşleri için daha da fazla bilgi sunuyor.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]