| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Şizoaffektif Bozukluğu tanımlama nasıl

Psikotik Bozukluklarkategoriye girer ruhsal bozukluklar birçok farklı türleri vardır . Özellikle bir iki duygusal zorlukların yanısıra psikoz bir form içerir . Aşağıdaki makalespesifik bulgu ve Şizoaffektif Bozukluk belirtileri açıklar . Talimatlar duygusal zorluklar belirtileri varsa
1

değerlendirin
. Özellikle , mevcutsemptomlar Major Depresyon ya da bir manik atak tanısı içinkriterleri karşılaması gerekir .
2.

en az iki hafta boyunca hezeyan ya da halüsinasyonlar olmuştur olup olmadığını değerlendirin . Ruh hali zorlukların yanı sıra , mevcut delüzyon ya da halüsinasyon olacaktır. Bir sanrı , örneğin , bir ders ya da deneyimi olmayan yakında profesyonel bir orkestra oynamak için gidiyorbir fikir olabilir . Halüsinasyonlar herhangi bir biçimde olabilir; işitsel ( sesler duyma ) , görsel ( gerçekten mevcut değil görme vizyonları) veya koku ( mevcut olmayan kokulu aromalar ) .
3

belirtilerinşiddetini düşünün . Belirtiler belirginbireyin günlük işleyişine müdahale edecek . Bir ruh sağlığı uzmanı ( Bipolar veya depresif ) mevcut olduğu ve tedavinin ne tür uygun Şizoaffektif bozukluk ne tür özellikle ayırt edebilir . Yukarıdaki belirtileri yönetiminde etkili olabilir tedavi birçok çeşidi vardır. Tedaviden sonra hiçbir belirti az bu bozukluk deneyimi ile Bazı insanlar .
4.

belirtileri ile mücadelebireysel bir destek kalacak . Bireyin kendi belirtilerini tanımak için genellikle zordur . Sabır ve bir ruh sağlığı uzmanının yardımı ile ,bireyin kendi belirti ve semptomları belirlemek ve tedavi kararlarında aktif rol almak öğrenebilirsiniz . Profesyonel birmücadele bireyinaile ve arkadaşlar yardım önerebilirsiniz gruplarını desteklemek de vardır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]