|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni
Sağlığı ve Hastalıkları

Klozapin Tarihçe

Klozapin genellikle şizofreni olan hastalar için reçete ilaç bir türüdür. Ancak , tüm hastalar için uygun değildir ve bu nedenle hastaların kanilaç zarar daha iyi yapıyor sağlamak için sık sık test olmalıdır . Ilaçhastalık için nispeten yeni bir tedavi yöntemidir. Amerika Birleşik Devletleri'nde Alternatif İsimler

, ilaç adı Klozapin altında satılmaktadır. Başka bir yerde ,ilaç çeşitli isimlerle gider . Birleşik Krallık'ta ,ilaç, ilaç , Avustralya ve Yeni Zelanda'da Clopine olarak bilinenİngiltere'deisimleri Denzapine ve Zaponex altında satılmaktadır . Polonya'da ,ilaçadı altında Klozapol reçete edilir .
Geliştirme

ilaç Sandoz , Novartis'ingenetik ilaç kanat tarafından 1961 yılında geliştirilmiştir. İlaç 1972 yılında , birkaç yıl sonra Avrupa'da piyasaya sürüldü . Ama 1975 yılında , endişeleri Birkaç kişiyi öldürmüştü beyaz kan hücrelerinde düşüşe neden olmuştuilacıngüvenliği , hakkında yükseltildi. Bu şizofreni tedavisinde çok etkili olduğu için , ancak,uyuşturucu kullanımı hala , ancak diğer tedavilere dirençli olan hastalarda sınırlıdır .
Yan Etkileri
bu ilaç kullanmanın

yan etkileri, daha önce agranülositoz olarak bilinen , beyaz kan hücreleri , düşürücü söz bulunmaktadır. Diğer yan etkiler , bazen diyabete neden olabilir kardiyak toksisite , şiddetli kabızlık , psikotik belirtiler artış ve kilo alımını içerir .
Ilaçtan yararlanır kim ?

Ilaç şizofreni tedavisinde öncelikle kullanılır . Ancak bazen bazı tür demans , uykusuzluk , şizoid kişilik bozukluğu ve intihar bazı durumlarda , şizofreni hastalarında olan hastalara reçete edilir. ,
Dozaj

Çünkü yaşamı tehdit eden yan etkiler , hastaların daha sonra zaman içinde artabilir ki , ilk olarak ilacın çok düşük dozda reçete edilir. Dozajlama bir tablo için , Kaynaklar bölümüne bakın .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]