| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Şizoaffektif Bozukluk Nedir - Bipolar Tip

Şizoaffektif bipolar bozukluk , ciddi bir ruhsal hastalık tanısı insanların sadece yüzde 5'i oluşturuyor bipolar bozukluğun bir zayıflatıcı ve korkutucu şeklidir ? . Aslında kendi içinde ,aynı zamanda , bir hastalık hem de hastalıkların bir arada olduğu ve ne zaman nedeniyle karmaşık doğası , şizoaffektif bipolar bozukluk genellikle şizofreni veya bipolar bozukluk , ya olarak yanlış teşhis edilmektedir . Belirtileri

şizoaffektif bipolar bozukluk hastası iseniz , aynı anda şizofreni (sanrılar ve işitsel halüsinasyonlar) vepsikoz ve bipolar bozuklukaşırı ruh hali yaşayacaksınız .


Yeniden Entegrasyon içinMerkezi'ne göre , araştırma şizoaffektif bipolar bozukluk , genetik , nörolojik ve çevresel faktörlerin bir arada neden olduğunu gösterir neden olur.
Tanı psychoaffective bipolar bozukluk şüphesi varsa

, doktorunuz ilk davranış için herhangi bir fiziksel nedeni ekarte etmek için tanısal testler yapacaktır . Pyschoaffective bipolar bozukluktanısı bir psikiyatrist tarafından klinik belirtilerin analizi yoluyla teyit edilecektir . , Bu kompleks hastalık için
Tedavi

tedavisi son gelişme gördü . Psikoterapi ile birlikte, tedavi genellikle antidepresan , antipsikotik ve duygudurum bir ilaç kokteyli içerir .
Portalı

Şizoaffektif bipolar bozukluk yaşam boyu yönetimi gerektiren bir durumdur . Ancak, ilaç ve iyi bir destek sisteminindoğru kombinasyonu ile , şizoaffektif bipolar bozukluğu olan insanların üretken , sağlıklı yaşam yol açabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com