| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

? Kadınlarda Mood SwingNedenleri Nelerdir

Sadece bir saat önce , o birisi idi ; Şimdi , o başka birisi. Ruh hali kadar bu duygusal bölümde erkekleri aşar kadınlarda yaygındır . Kadınlar duyguları geniş bir yelpazede hissediyorum , ve zaman zaman , onlar bir ruh hali salıncak denilen çalkantılı bir yolculuk onları ifade . Ama kadınlarda ruh hali neden olur ? Cevaplar çeşitlidir . Hormonal dengesizliği

Hormon dengesizlikleri adet döngüsü sırasında ve menopoz döneminde , gebelikte ortaya çıkar. Bir kadının östrojen , testosteron ve progesteron seviyeleri ruh hali tetikliyor , bu zamanlarda değiştirin. Büyümüş veya onun hormonal değişimler onun auradalgalanmalar içinbirincil nedeni bir genç olsun .

Bazı kadınlar bazen hakkında , erkeklerden daha fazla endişe Endişe şeyler onlar kontrol edemez . Bu aşağılık duygu vebilinmeyen korkusu neden olur. Onlar endişe zaman bazı kadınlar çekilme moduna geçer . Durumun çözülmesi ya da bunun dışında ek zaman ,ruh salıncak
Stres

şey yolunda gidiyor. Biter , ve o dışarı vurguladı . Tahriş edici Bu durumda en gösterilir. Stres her yerdeortamında elde edebilirsiniz . Ancak, kadınlar , çoğunlukla iş ve ev stres etkilenen , ve odurum ile baş gibi herhangi bir sabit tatsızlık onu sinirlilik kıvılcım olacaktır .
Hafif Depresyon

rağmen duygudurum salıncaklar bipolar ve manik depresyon gibi , onlar kadınlarda hafif depresyona neden olabilir kadar şiddetli değildir . Hafif depresyon belirtileri çekilmesi , uyuşukluk , yorgunluk ve iştah kaybı ya da kazancı vardır . Kadınların ruh hali genellikle bir seferde bir kaç saatten fazla sürmez , çünkübelirtiler görünür ve hızla kaybolur.
Çözüm

Ruh hali olabilir , yaşam üzerinde olumlu bir görünüm korumak iyi bir diyet benimsenmesi , egzersiz ( yoga özellikle yararlı) ve hayattan mümkün olduğunca stresi ortadan kaldırarak tedavi . Bitkisel çaylar ve akupunktur da büyük ruh salıncak kesiciler olabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]