| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

? ŞizofreniOlası Nedenleri Nelerdir

Şizofreni nadir ve korkutucu bir beyin bozukluğudur. Ruh SağlığıUlusal Enstitüsü göre , bu kronik ve şiddetli ruhsal durumABD nüfusunun sadece yüzde 1 etkiler. Şizofreninin tam neden net değildir birlikte, hem çevresel hem de genetik konu gelişiminde bir rol oynuyor gibi görünmektedir . Şizofreni belirtileri

Kişi halüsinasyonlar ve görmek ya da var olmayan şeyler duyabilirsiniz . Çoğu kez bu hayali sesler doğada komuta vardır.

Şizofrenler de paranoyak ve diğer insanların okumak ya da onlara karşı akıllarını ve arsa kontrol edebilirsiniz korkulu olabilir .

Şizofreni muazzam ajitasyon , korkaklık ve neden olabilir çekilmesi için bir eğilim . Bu tepkiler genellikle zor şizofren bir iş tutmak veya düzgün kendilerine dikkat çekmek için yapmak .
Kalıtım

şizofrenigenel nüfusun yüzde 1 oluşur rağmen , bir kişibeyin illet muzdarip bir birinci derecede akrabasında ( anne veya kardeşler ) olduğundahastalığı şansı yüzde 10 atlar . Şizofreni olan bir kişininikizhastalığa yakalanma yaklaşık 50-50 şansı var .Mayo tarafından derlenenRahim

Bilgiler
Sorunları kliniği,anne karnında virüs veya kötü beslenme gibi sağlıksız koşullara maruz şizofrenisahne olabileceğini söylüyor .
Yaşlı Ebeveynler

Mayo Clinic göre , orada yaşlı anne doğmuş insanlar arasında şizofreni daha büyük bir olasılık .
Arızalı Beyin Kimya

nörotransmitterlerin görebeyninkarmaşık ve birbiriyle kimyasal tepkilerin bir eşitsizlik ( beyin hücreleri birbirleri ile iletişim kurmasına izin maddeler ) şizofrenigelişiminde bir rol olabilir .
Hafif Zeka Farklılıkları

şizofreni hastalarınınbeyinleri görünür ruhen sağlıklı insanlarınkinden biraz farklı . Bazı şizofreni , beynin merkezindesıvı dolu delikler normalden daha büyük olan ve beynin bazı parçaları metabolik aktivite daha yüksek ya da daha düşük düzeyde gösterebilir. NIMH göre


, tek bir teori olduğunu göstermektedir beyinde gelişimsel sorunlar ergenliğe kadar atıl kalır kusurlu bağlantıları sonuçlandı . Ergenlik büyük değişikliklerbeyinde meydana bir zaman olduğu için , bu değişiklikler psikoz belirtilerini yola olabilir .
Diğer Olası Riskler

Mayo Clinic aşırı stres veya listeler ergenlikte ruh halini değiştiren ilaçlarınkullanımı gibi muhtemelen şizofrenigelişiminde rol oynayan .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]