|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni
Sağlığı ve Hastalıkları

Paranoid Şizofreni belirtileri

Paranoid şizofreni , şizofreni birkaç biçimlerinden biri , ağır psikoz ( gerçeklikten dekolmanı ) ile karakterize bir ruhsal hastalıktır . Hastalık genellikle ilk ergen ve genç erişkinlerde sunuyor . Eğer şizofrenik paranoyak iseniz , zaman zaman normal çalışması için mümkün olabilir , ve diğer zamanlarda hezeyan ve işitsel halüsinasyonlar sakat . Halüsinasyonlar ve davranışsal belirtileri diğer türleri , daha az belirgin olmasına rağmen , aynı zamanda mevcut olabilir. Delusions

paranoid şizofreni olan bir kişi zulüm , kıskançlık , fiziksel beceri ya da değişiklikler , özel görevler veya yüce Doğum sanrıları ( kuvvetle tutulan yanlış inançlar ) muzdarip olabilir . O, diğer insanların düşüncelerini izleme veya onun eylemleri kontrol inanıyoruz olabilir .
İşitsel Halüsinasyonlar

paranoid şizofren onunla konuşmak ya da bir veya daha fazla seslerini duyabilirsiniz birbirlerine ve o onlara geri konuşmak zorunda hissedebilirsiniz . Bu sesler tehdit veya sorun komutları , eleştirmek ya da alay onu , ya da sadece uğultu veya gülmek ,kişinin davranışları üzerinde çalışan bir yorum sunuyor .
Diğer Duyu Halüsinasyonlar

paranoid şizofreni ile bir birey olarak da koku ya da tat , cinsel veya bedensel duyumların halüsinasyonları karşılaşabilirsiniz . Görsel halüsinasyonlar mümkündür , ancak yaygın değildir .
Düzensiz Düşünme

paranoid şizofreni akut durumda , bir kişi düzensiz düşünme karşılaşabilirsiniz . O nedenle , başkalarına saçma bir şekilde konuşmak , düşünmek ve olabilir .
İzolasyon

paranoid şizofren duygusal ve zihinsel olarak yorgun hissediyorum ve sadece izole etmek isteyebilirsiniz iş, okul veya sosyal faaliyetlerden uzak .
Mood Rahatsızlığı

İntihar düşünceleri paranoyak şizofrenlerde yaygındır . Daha az yaygın olmasına rağmen ,dertli öfkeli ya da şiddet patlamaları , anksiyete, sinirlilik veya uzak duygu ve davranışlarla karşılaşabilirsiniz.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]