| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | kuş Gribi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Kuş GribiTedavisi Nelerdir

? " Kuş gribi " ya da kuş gribi , başta kuşlar musallat influenza A şeklidir , ama insan enfeksiyonları yüzlerce 1997'den beri bildirilmiştir. Insanlarda meydana influenza A enfeksiyonlarınınçoğunluğu enfekte kümes hayvanları veya kontamine yüzeyler ile doğrudan temassonucudur . Üst solunum problemleri ve ölüm dahil olmak üzere daha ciddi belirtiler, konjunktiviti ve bulantı gibi hafif koşulları,kuş gribi aralık belirtileri . Grip A için tedavi genellikle, aşı , izolasyon ve diğer hastalara yayılma hastalığın önlenmesini içerir. Bilim adamları 50 yıldır kuşlarda kuş gribi hakkında bilinenler olsa da geçmişi

,bilinen ilk insan enfeksiyonu 1997 yılında meydana geldi . 2003 yılından bu yana , 400'den fazla kişikuş gribi sözleşmeli ve fazla 261 kişi bu hastalıktan öldü . Ölümlerin büyük çoğunluğu 115 teyit Endonezya ölüm , Vietnam içinde 56 ve Çin ile 25 , Asya konsantre edildi. 40 ülkede , grip A.
Belirtileri (göz enfeksiyonları ve konjonktivit gibi ) daha hafif koşullar gelenkuş gribi aralık

belirtileri ile insan enfeksiyonu doğruladı grip belirtileri ( ateş , öksürük , boğaz ağrısı ve kas ağrıları ) ( pnömoni , akut solunum sıkıntısı ve viral pnömoni dahil ) daha ciddi solunum semptomları . Birçok dertli hastalar bulantı , ishal , kusma ve nörolojik değişiklikler bildirilmiştir. Grip tutulmuş ülkeleri ziyaret
Önlemler

Edenler korumak için basit önlemler almak gerekir onların sağlık . Yemeklerden önce ve sonra el yıkama dahil , iyi hijyen , önemlidir . Metro , tren ve uçakların - - Siz kamusal alanlarda hapsi kaçınmalısınız zaman yüksek influenza faaliyet alanlarında . Kuşlar ile herhangi bir temas sınırlı olmalıdır ve önlük , yüz maskeleri ve eldiven insana hayvandanhastalığınyayılmasını önlemek için her zaman giyilmelidir .
Tedaviler

Aşılar influenza Ayayılmasını mücadele için üretilen , ancakvirüsün pek çok suşları vardır, çünkü aşılar her zaman etkili ve güvenilir değildir . Avian influenza aktivitesi ile bir ülkeye seyahat ettim ve ciddi solunum yolu hastalığı ile hastaneye yatırılan hastaların en fazla 10 gün sonra dikkatli el hijyeni , tüm hasta temas ve gözlük sırasında eldiven ve önlükkullanımını içerir izolasyon önlemleri kullanılarak tedavi edilmelidir hastanın içinde 3 feet . Ilk tanı kurulduktan sonra bu önlemler iki hafta boyunca devam etmelidir veyahastanınhastalıktan kurtarır .
Yanılgılar

İnfluenza A ile yapılan tüketen ürünler ile bulaşmaz kuş ya da domuz katkı maddeleri. Virüs aerobik yayılma yeteneğine sahip olmakla birlikte , bu tür örnekleri nadirdir ve bilim adamları henüz bu özellik içinşartları tespit değil . Virüs genellikle tavuk ve diğer kümes yayılmış olmasına rağmen, tüm kuşların yayılma yeteneğine sahip ve aynı zamanda domuz ve insanlarda dahil olmak üzere taşıyıcılar , ev sahipliği iletilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]