| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | kuş Gribi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Tavuklar neden Hastalıklar

Tavuklar insanlara hastalık geçebilir . Özellikle, kuş gribi ve bakteriiletim büyük bir endişe vardır . Canlı tavuk insanlarda kuş gribi geçebilir ve bakteriyel enfeksiyonlarkuşlarla temas yoluyla bulaşabilir . Uygun gıda işleme prosedürleri takip değilse stafilokok enfeksiyonları ve gıda zehirlenmeleri sözleşmeli olabilir . Düzgün yemek tavukriskin bir kısmını kaldırır ama tüm risk kaldırmaz . Tavuk zaman temas Care kullanılmalıdır. Salmonella

Salmonella insanlarda tavuklardan sözleşme bakteriyel enfeksiyonunen sık görülen tipidir . Bir tavukbağırsakdengesi ayarsız alır stresli koşullar altında tutulduğunda , ancak, bu normal olarak meydana gelen bağırsak bakterisi olduğunu. Salmonella kabuk oluşumu esnasında tavuk yumurta geçirilir. Ayrıca, tavuk vücut içinde bulunur. Güvenli gıda işleme prosedürleririskini en aza indirmek .
Campylobacter Enterit

Campylobacter enterit insanlarda gıda zehirlenmesine neden olan bir başka bakteridir. Genellikle pişmiş et yoluyla , tavuk insana geçirilir. Bu bakteri ısıya karşı çok hassastır . Uygun pişirme sıcaklıkları ve zamanlama kontrol altında kampilobakter enterit tutmanın son derece önemli yöntemlerdir.
Staphylococcus aureus

Genellikle stafilokok enfeksiyonu olarak adlandırılan , staphylococcus aureus can çiğ tavuk insanlara yanı sıra canlı tavuklardan insanlara bulaşabilir . Staphylococcus aureus sözleşmeli kez son derece bulaşıcı olduğu için , insanlar diğer insanlara da bulaşabilir.
Kuş Gribi

Bu endişe birçok insan vardır ciddi bir viral enfeksiyondur . Bazı tıp uzmanları , kuş gribisonraki grip salgını olacağını hissediyorum . Özellikle endişe kuş gribi iki suşları vardır. H7N7 ve H5N1 hem de kümes hayvanlarından insanlara geçmek kanıtlanmıştır. İlk 1997 yılındaHollanda'da bir salgın not edilmiştir . Neredeyse 100 kişi tavuk ve kümes hayvanları ile doğrudan temas sonucu , bu virüs ile enfekte oldu . H5N1 daha yenidir. Ilk olarak 2004 yılında tespit dünya çapında bir endişe kalır .
Hususlar

Akım büyük ölçekli kanatlı tarım uygulamaları insanlara tavuk hastalık iletimi ile ilgilisorunun bir parçası . Son derece yakın kesimlerde tavuk sağlıksız olduğunu ve hastalığınhızlandırılmış yayılmasını teşvik etmektedir . Bina başına tavuklarınsayısının azaltılması ve uygun gıda işleme kurallara bağlı kalarak büyük insana kümes geçti hastalıklarınsalgınları azaltır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]