| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | kuş Gribi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Kuş Gribi ile Ülkeler Listesi

bulaşıcı Kuş Gribi ( H5N1) doğrulanan vakaların sahip ülkelerinlistesi 2010 olarak genişletmeye devam ediyor . Kuş gribi vakası ile birçok ülke , ancak şimdiye kadar herhangi bir insan vakaları olmadı ve sadece kümes hayvanları veya yabani kuşlar enfeksiyonları yaşadım . Kuş gribi çoğu hafiftir ve yabani kuşlar sık sık hasta almadanhastalık taşımaz . Ancak,H5 alt tipiDünya Sağlık Örgütü'ne göre , yüksek patojenik ve ölümcül formları içine mutasyona olabilir . İnsan Kılıfları

bir insanda kuş gribiH5N1 türüilk belgelenmiş durumda 1997 yılında Hong Kong'da meydana geldi . Salgın 2003 yılı ortalarında güneydoğu Asya'da başladı . Kuş gribi bu öldürücü gerginlik , 2005 yılında Avrupa'ya yayıldı. 2006 yılı itibariyle , H5N1 kuş gribi daha fazla 260 insan vakası Sağlık US National Institutes göre , insanlarda teyit edilmiştir . Dünya çapında , sağlık yetkilileri , Asya , Afrika ve Avrasya'da insanlarda H5N1 vakaları belgeledi . Asya'da , olgu Azerbaycan , Bangladeş , Kamboçya , Çin, Endonezya , Irak, Laos , Myanmar , Pakistan , Tayland ve Vietnam'da belgelenmiştir . Afrika'da , insan vakası Dijbouti , Mısır ve Nijerya bulundu . İnsan olgular da bir Avrasya ülkesi Türkiye'de bulundu .
Kümes Kılıflar

H5N1 virüsü kümes hayvanları ve kuş gribi virüslerinin arasında çok bulaşıcıdır kolay bir çiftlik yayılır insanların ayakkabı ve ekipman canlı kuşlar , diğerine . Dünya Sağlık Örgütü'ne göre , H5N1 virüsleri kadar altı gün boyunca dışkı örneklerinin günümüze ulaşmıştır . Son derece öldürücü H1N1 kuş gribi insan vakaları ile daha fazla ülke evcil kanatlı sürülerinde bunun vakaları belgeledi.

Asya'da , bu uluslar Afganistan , Bangladeş , Butan , Kamboçya , Çin , Hindistan, Endonezya , İran , dahil Irak, Japonya , Ürdün , Kuveyt , Laos , Malezya , Myanmar , Nepal , Pakistan , Güney Kore , Tayland ve Vietnam. Afrika, Benin , Burkina Faso , Kamerun , Fildişi Sahili , Dijbouti , Gana , Mısır , Nijer , Nijerya , Sudan ve Togo vakaları bildirilmiştir . Ortadoğu , İsrail , palestian Yetki Bölgeleri ve Suudi Arabistan kümes hayvanlarında H1N1 belgelenen ile bağışık değildir . Avrasya iken , Azerbaycan , Kazakistan , Rusya ve Türkiye'ninuluslar kanatlı olgu var . H1N1 de belgelenen vakalar yaşandığı Arnavutluk , Çek Cumhuriyeti , Danimarka , Fransa, Almanya , Macaristan , Polonya , Romanya , Sırbistan ve Karadağ , İsveç , Ukrayna veBirleşik Krallıkülkeleri ile Avrupa'da kümes hayvanları yayıldı .


Yabani Kuş Kılıfları

Hatta yabani kuşlarınH1N1 virüsüne karşı hassastırlar . Dünya Sağlık Örgütü yetkilileri, " göçmen su kuşlarının en azından bazı türler artık yüksek patojenik formuH5N1 virüsü taşıyan ve uçuş yolları üzerinde bulunan yeni coğrafi alanlara tanıtan olduğu düşünülen " derler. Onaylandı durumlarda


kuş gribiöldürücü formu Afganistan, Burkina Faso , Kamboçya , Kamerun , Çin, Endonezya, İran , Japonya, Kuveyt , Moğolistan , Tayland ve Vietnamülkelerinde Asya'da meydana gelmiştir arasında . Afrika , Mısır, Fildişi Sahili ve Nijeryaülkeleri yabani kuş vaka belgelenmiş olsa . Avrasya Gürcistan , Kazakistan , Rusya ve Türkiye deyabani kuş popülasyonunda H1N1 var . Avrupa'da , H1N1 vakası Avusturya , Bosna Hersek , Bulgaristan , Hırvatistan , Çek Cumhuriyeti , Danimarka , Fransa, Almanya , Yunanistan , Macaristan, İtalya , Polonya , Romanya, Ukrayna , Birleşik Krallık , Sırbistan ve Karadağ, Slovakya yabani kuşlar teyit edildi , Slovenya , İspanya , İsveç ve İsviçre .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]