| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | kuş Gribi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Neredeİlk Kuş Gribi SalgınıVaka oldu

bir hastalık hayvandan insana geçer zaman, bir " zoonoz " hastalığı olarak adlandırılır . Orada bir -yuz elli bilinen zoonotik hastalıklar yaklaşık vardır ve bunlardan bazılarıaile evcil hayvan ile de bulaşabilir . Hala diğerlerivahşi yaşayan enfekte türler ile temas yoluyla yayılır. Kuş Gribi ( H5N1 ) kuşlar arasında hızla yayılan bir zoonotik hastalık , enfeksiyonunilk kırk sekiz saat içinde onları öldürüyor . Insanların kuş gribi ile temas Ancak ,belirtilervirüs suşu bağlı olarak değişir . Bazı durumlarda ,virüs hafif belirtilere neden olabilir , ama diğerleribelirtiler hayatı tehdit edici olabilir . Ne? Kuş Gribi

Kuş gribi de " kuş gribi " olarak adlandırılan ve genellikle kuşlar ve hayvanlarda bulunan influenza A , bir türdür olduğunu , ancak , nadiren insanlarda . Onlar bir protein değişiklik var her zaman Morph çünkü gripalt tipleri geniş vardır . Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerivirüs doğal olarak genellikle bir tehdit değil , kuşlarınbağırsaklarında meydana açıklıyor . Onlar ile temas gelebilir yabani kuşlar ve herhangi bir yerli kuşlar için büyük bir enfeksiyon ve ölüme neden
Flashback 1878
19. yüzyılda İtalya'da , tavuk gizemli bir salgın tarafından kapılmış edilmiştir. Enfeksiyonu yaygın ve Lysol.com göre ,olarak anılacaktır oldu " tavuk vebası . " Veba iyi belgelenmiş , ama yıllar sonra bilim adamları geriA tipi grip virüsü kökleri iz başardık kadar teyit değildi . Böyle bir salgının erken kayıtları olmasına rağmen , bilim adamları hayvan virüsleri önceki tarihinin çok kümes hayvanlarında enfeksiyonlara neden olabilir inanıyoruz .
İnsan Enfeksiyon

hiç kuşlar ve insanlar arasındakiçizgileri geçmeye kuş gribiilk vaka 1918 yılında oldu . Salgın İspanya kökenli vedünya genelinde orman yangını gibi yayıldı . Bugün, " İspanyol Gribi"olarak adlandırılır , ancaksalgınınzamanında , kökeni bilinmeyen oldu. Virüsü ile enfekte kişilerinsayıları tırmanmaya devam ederkenenfeksiyonbelirsizlik dünyada paniğe neden oldu. Tüm söyledi ve bitmiş, vesalgın sona erdi zaman , National Geographickatliam yirmi ve kırk milyon kişi arasında olduğu tahmin ediyor. Ama bilim adamlarısalgınınözelliklerini araya ve A tipi influenza veya kuş gribi ile ilişkilendirmek mümkün olmuştur ancak son zamanlarda .
Virus
üzerinde yaşıyor

Belgeleren son salgının on sekiz kişienfeksiyonu ile Asya'da meydana geldiğini göstermektedir . Avian Influenza.orgkuş gribi sonundaonsekiz enfekte insan altısını öldürdük neredeenfeksiyonları , Hong Kong'da bulunan olduğunu bildiriyor . Sonuç olarak , tüm tavuk ürünlerininsatışı yasaklanmıştır , ve herhangi bir canlı tavukkuş gribi salgını sona erdirmek için ( kesilen ) itlaf edildi .
Kuş Gribi Durduruldu mi?

Birleşmiş MilletlerGıda ve Tarım Örgütükuş gribi aşılabilir inanıyor . Bu gözetim programları kullanılarak erken teşhis yayılmasınıkuş gribi durdurmak varsayılmaktadır . Aslında, kuş gribiartıyor vevirüs Asya'dan yayılmış ve Avrupa'ya tehlikede birçokhayatını koyarak olduğunu küresel bir endişe var . Zoonotik hastalıklarınyayılmasına katkıdakuşlar verimli inoküle edilebilir Ama, eğer böyle H5N1 gibi virüsler yitip olabilir düşünülmektedir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]