| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | kuş Gribi |

Sağlığı ve Hastalıkları

NasılKuş Gribi Bulaşır

? Kuş gribi , kuş gribi , domuz bazen kuşlar ve etkileyen bulaşıcı bir hastalıktır . Hastalık normalde bu türler içinde kalır, ancak bazen üzerinde haçlar ve insanları bozar. Tarih

hala 2010 yılında kalan edilmişkuş gribi salgını yerli kuş vahşi yayılan bulaşıcı bir hastalık olarak 2003 yılında başladı . Araştırmacılar başlangıçta göçmen kuşlar buhastalığın daha agresif ve ölümcül forma uğramış tavuk çiftlikleri , virüsün hafif bir formu taşınan teorize . Ama daha sonra göçmen kuşların taşıdığı şüphesi ve en ölümcül biçimdevirüs bulaşan .
Etkileri

kuş gribi virüsü insan ile birleştirerek kendi genetik yapısını değiştirdi ve grip virüsünün hayvan sürümleri bu kuşlardan insanlara geçebileceği böylece . 2010 yılı itibariyle , kuş gribi enfekte kuşlarla veya kim bir virüs bulaşmış bir ortamda olmuştur ile temas içinde olmuştur insanlar bozar . Hastalık Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre , domuzlar gibi ara konaklar geçer .
Teorileri /Spekülasyon

Kuş gribi bir olduğunu viral pnömoni ve organ yetmezliğine neden agresif bir hastalıktır . Genellikle sağlıklı genç yetişkinler ve çocuklar bozar. Küresel sağlık kuruluşlarıkuş gribi kişiden dünya çapında bir salgının neden olacaktır kişi, yayılır daha bulaşıcı forma mutasyona kiolasılığından endişe vardır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]