|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | kanser | ağız Kanseri
Sağlığı ve Hastalıkları

Kanser şüphesiz korkutucu bir tanı ve bazen doktorlar bunu neden ne belirlemek için çalışıyor zorluk var

? Sigara Mezotelyoma Neden gelmez. Bazı durumlarda , arızanınparmak sigara içimi de işaret edilmektedir . Ancak , sigaranın neden olmayan bazı kanser türleri vardır . Kimlik

Mezotelyoma kanser ölümcül bir şeklidir. BuUlusal Kanser Enstitüsü'ne göre değil, sigara ile , asbeste maruz kalma nedeniyle oluşur . Ancak, sigara ile birlikte asbest maruziyetinin akciğer kanserine yakalanma bir kişinin riskini artırabilir .
Asbest

Mezotelyoma ve Asbest Farkındalık Merkezi göre , sigara tahriş edebilir akciğerler ve asbestriskini artırır . Bu asbest maruziyeti nedeniyle bir nefes durumdur . Asbest ve mezotelyoma tamamen farklı koşullar olsa , asbest kansere neden olan hücreleringelişiminde rol oynayabilir .
Türleri

Mezotelyoma nadir görülen bir formudur önemli organları üzerinde ince zar mesothelium etkiler kanser . Bu hastalığın farklı tipleri vardır. Plevral malign mezotelyomaakciğerleri kapsayanince bir zar gelişir . Mezotelyomadiğer türlerikarın gelişir , ve tunika bir erkeğin testismesothelium gelişir mezotelyoma , vaginalis , hangi periton vardır . Perikardiyal mezotelyoma kalp çevresindeki dokuda bulunur.
Belirtileri

bazen plevra mezotelyomabelirtileri kanseri akciğer benzerdir . Örneğin, mezotelyoma bu tip öksürük ve solunum , göğüs ağrısı ve kuru öksürük ile nefes , rahatsızlık darlığı olur . Ayrıca, göğüs ağırlığı ve topaklar açıklanamayan kaybına yol açabilir . Asbestos.Peritoneal mezotelyoma maruzkarın bölgesine , bağırsak değişiklikleri , karın topaklar ve açıklanamayan kilo kaybı şişlik ,karın ağrısı neden sonraMayo Clinic göre , ancak ,hastalığın belirtileri geliştirmek için onlarca yıl alabilir . Mayo Clinic göre ,kalbin etrafındatestisler ve dokuları etkileyenhastalığınşekilleribelirtiler tam olarak bilinen ve anlaşılmış değildir o kadar nadirdir . Ancak, kalp formu göğüs ağrısına neden olabilir vetestis formualanında topaklar ile karşımıza çıkabilir .
Yanılgısı

Mezotelyoma genellikle asbest maruziyeti ile bağlantılıdır . Ulusal Kanser Enstitüsü göre, asbest vakaların yaklaşık 70-80 yüzde sorumludur. Ancak, asbest maruziyeti tüm durumlarda sorumlu olduğu bir yanılgıdır. Bazı durumlarda ,hastalık bilinen asbest maruziyeti olan kişilerde gelişir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]