| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | kanser | ağız Kanseri |

Sağlığı ve Hastalıkları

Ağız Kanseri Tedavisi

ağız Ağız kanserleri veya kanser rutin muayene sırasında bir diş hekimi tarafından teşhis ya da bir tıp doktoru tarafından olabilir . Ağız kanserlerinin belirtileri alışılmadıkağızda büyümeler , iyileşmeyen yaralar ,damak veyayanaklarda , ağrılı yutma ya da çiğneme , çene veya dil ağrısı ve gevşek dişlerin içi üzerinde renksiz yamalar bulunmaktadır . Ağız kanseri için tedavi cerrahi, radyasyon ve birbirleri ile tek başına ya da kombinasyon halinde yapılabilir ilaç tedavisini içerir. Cerrahi

Doktorlar küçük kanserler için küçük bir ameliyat olanağız kanserli tümörleri çıkarmak için ameliyat olabilir ama daha büyük tümörler için çevreleyen dokuların çıkarılmasını gerektirebilir .
rekonstrüktif Cerrahi

ağzındankanserli büyümeleri alınmasından sonra ,çene , dil ve yanak gibi diş implantları rekonstrüktif cerrahi gerekebilir .

cerrahi Yan Etkileri

Yan etkiler nedeniyledil ya da damak dokusunun çıkarılması bozulma ve konuşma ile güçlüğü sayılabilir .
Radyasyon

Mayo Clinic göre , radyasyon ağız kanserleri içinen etkili tedavi ve x - ışınları aracılığıyla veya dahili tohum veya teller aracılığıyla dıştan tatbik edilebilir .
radyasyon Yan Etkileri

radyasyon tedavisininyan etkileri ağız kuruluğu , diş çürüğü ya da kaybı, diş eti kanamaları , çene ağrısı ya da sertlik ve renk değişikliği ve yüz derisinde şişme sayılabilir .
İlaç Tedavisi

Kemoterapivücutta seyahat ve kanserli hücrelerin yanı sıra sağlıklı olanları öldürmek ilaçlar kullanır . Hedeflenen İlaç tedavisi ağızda kanser hücrelerinin üretimini durdurur. Kemoterapi ve hedef ilaç tedavisinden
İlaç Yan Etkileri

yan etkiler saç dökülmesi , bulantı, kusma dahil , ishal ve yorgunluk .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]