| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | kanser | ağız Kanseri |

Sağlığı ve Hastalıkları

Dil Kanseri ilk belirtileri

Dil kanseridilin herhangi bir alanda gelişebilir kanser ciddi bir şeklidir . Kanser nokta dilinizle ( etrafında taşıyabilirsinizkısmı)ön kısmında gelişir zaman " ağız " kanser olarak adlandırılır . Kanser spot boğazınarka yanında dilinizinüssünde bulunan olduğunda, " orofaringeal " kanseri olarak kabul edilir . Her iki tür erken benzer semptomları oluşturur . Beyaz veya Kırmızı Nokta

oropharyngeal dil kanseri veya ağız dil kanseri olsun , size dil üzerinde orta - küçük ölçekli - kırmızı veya beyaz nokta görebilirsiniz . Diliningeri görmek zordur , bu nedenle rahatsızlık hissediyorum ya da bir büyüme hissediyorum , daha iyi bir görünüm elde etmek için bir el feneri ve ayna kullanırsanız . Ayrıca ,dil veya boğazda bir bamteli şifa olmaz ağzınızda bir yara olabilir .
Ağrı çiğneme sırasında şiddetli ağrı

Hafif veya gıda yutma erken dil kanseriningelişiminde bulunan yaygın bir belirtisidir . Bu ağrı yaygın iken böyle strep boğaz veya soğuk gibi diğer rahatsızlıklar için , bu dil kanserinin göstergesi olabilir .
Açıklanamayan kanama

Bazı insanların deneyimi onlar dil kanseri olduğunda açıklanamayanağzından kan .
Bad Breath

dil kanseri ağzınızda kötü nefes ve kötü tatları oluşturabilirsiniz. Bunun bir sonucu olarak , bir enfeksiyon gibi bir koku ve tat üretir. Kokusu tipik ağız kokusu farklıdır , bu yüzden dil kanseri için


Tedavisi Dil Kanseri Tedavisinde geleniki .
Komplikasyonlar karıştırmayın yutmak yeteneğinizi bozabilir , konuşmak veya katı gıdalar yiyin. Terapiler bu Skils imar yardımcı olmak için kullanılabilir . Sağlık kuruluşu ile tedavileri herhangi bir olası yan etkilerini tartışır.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]