|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | kanser | ağız Kanseri
Sağlığı ve Hastalıkları

Ağız Kanseri Hakkında

aynı zamanda ağız kanseri denir Ağız kanseri ,ağız ve üst boğaz boşluğunun içine kaynaklanan bir kanserli tümör olduğunu. Ağız kanseri , 2008 yılındaAmerika Birleşik Devletleri'nde 34.000 hastalarda teşhis edilecektir . Tedavi edilmezse , ağız kanseriboyun, baş ve akciğerler gibivücudun diğer kısımlarına yayılır . Ağız kanseri ölümcül olabilir . Tarih

ağız kanserinindoğal arkaya anlama teşhis ve kanserli hale gelmeden önce ağız lezyonlarının tedavisi içinanahtardır . Tüm ağız kanserleri , kanser dokusu ve hücreler , normal doku ve hücrelerin önceden belirlenmiş bir değişikliği geçmesi. Doku ve normal değişti ve kanserli değiller hücreleri, önceden kanser doku veya hücreler denir . Bu kanser öncesi lezyonlar tespit ve kaldırılır, ağız kanseri gelişmez. Ağız kanseri, değiştirmeden önce Neoplaziye displazi hiperplazisi normal değişen hücreleri içerir .
Türleri

ilişkide olan ağız kanserlerinin iki türü vardır tümör lokalizasyonu . Vücudun diğer kısımlarına yayılmıştır ağız kanseri , metastatik tümörler denir iken ağız ve ağız boşluğu içinde bulunan tümörler , primer tümörler olarak adlandırılır. Her ikisi de ağız kanserleri olarak kabul edilir . Hücresel bir seviyede ağız kanseribüyük çoğunluğudil veya ağız boşluğunun zarının düz skuamöz hücrelerin kaynaklıdır . Bu kanser türü skuamöz hücreli karsinom olarak adlandırılır. Ağız içinde bazen bulunan diğer tipleri adenokarsinom , lenfoma ve melanoma bulunmaktadır. Bir ağız kanseri doku tipitedaviyi belirleyecektir .
Kimlik

nedeniyleağız boşluğu içindekikonumu , ağız kanseri tespit etmek oldukça zordur tarafından hissettim edilecek kadar büyük hale gelene kadar bir kişi . Bir kişi görsel bütünüyle kendi ağız boşluğunu incelemek için zordur . Diş hekimleriağız boşluğu teftiş ve diş ziyaretleri sırasında olası herhangi bir ağız kanseri belirlemesorumluluğunu üstlenmiştir. Bunlar gözle ve elle herhangi bir anormallik belirtisiağız boşluğunu kontrol edin. Bu anormalliklerdoku , enflamasyon (şişlik ) ülserasyonlar ve anormal büyümeler kararmasını içerir .
Etkileri

Ağız kanseri müdahale ileağız ve boğazın üst yerel alanını etkiler , çiğneme , yutma ve hatta nefes gibi, normal fonksiyonları ile. Ağız kanseri,tümörün kendisi veya bunun cerrahi olarak çıkarılması için besin alımı üzerinde bir etkisi olacaktır. Nedeniyle ağız kanseri için yutamamaktadır İnsanlar tüp yaşamak için gerekli besin alımını korumak için beslenen olacaktır . Ağız kanserinin cerrahi olarak çıkarılması ağız boşluğu bir bozulma ve olasılıklayüz bırakacaktır. Ağız kanseri vücudun diğer bölgelerinde ilerlemiştir zaman fonksiyonunu yok ederek diğer organ ve vücut dokusu üzerinde bir etkisi olacaktır. Son olarak , ağız kanseri ölüme neden olabilir . Ağız kanseri
Önleme /Çözüm

Önleme yakından yaşam tarzı ve ağız hijyeni ile ilgilidir . Sigara ve tütün kullanımı ve alkol bağımlılığı dahil ilişkili risk faktörleri , kaçınılması ağız kanserini önlemeye yardımcı olur . Düzenli diş kontrolleritedavisi en aza indirmek ve tedavişansını maksimize edecek erken aşamalarında herhangi bir ağız kanserini tespit edecektir . Erken bulundu ağız kanseri tedavisilezyonun basit eksizyon olabilir . Ağız kanseri ilerledi olduğunda ,tedavi daha karmaşıktır . Ilerlemiş ağız kanseri tedavisi cerrahi eksizyon , radyasyon ve kemoterapi tedavileri içerecektir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]