| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | kanser | ağız Kanseri |

Sağlığı ve Hastalıkları

Ağız Kanseri Radyasyon Tedavisi

Ağız kanseri olumsuz çok önemli yollarından bir dizi hayatınızı etkileyebilir yıkıcı bir hastalıktır . Oral kanser mücadele söz konusu olduğunda , göz önünde bir tedavikanserli dokuyu yok etmek için radyoaktif dalgalarınhedeflenen uygulama olduğu , radyasyon tedavisi . Ağız Kanseri

ağız kanseriağız herhangi bir bölümünü etkileyebilir iken, en sıkdudak veyadil ya da etkiler. Ağız kanserigelişimine katkıdaen büyük risk faktörü sigara kullanımı ya da sigara olduğunu. Tüm ağız kanseri vakalarının her yerde 70-80 oranında bu maddelerin kanserojen maruz kalmanın bir sonucudur .
Ağız Kanseri Tedavisi

Medline Plus'a göre, vardır tedavi için kullanılan üç ana potansiyel olarak ağız kanseri mücadele . Tümör küçük ya da yaymak için henüz durumunda cerrahi ya da kanserli doku doğrudan çıkarılması,tercih edilen bir yöntemdir. Radyasyon tedavisi ve kemoterapikanseri yok etmek için radyasyon veya ilaçuygulaması oluşan ,diğer iki seçenek vardır .
Radyasyon Terapi İşlemigöre


Oral Kanseri Vakfı , radyasyon tedavisi , kanserli dokuya mücadele için hedeflenen iyonlaştırıcı radyasyon ile oluşur. Bölünmesi devam edemeyeceği render bu radyasyon zararkanser hücre yapısı . Ne yazık ki , radyasyon tedavisi collaterally yapma , hem de normal dokuyu etkileyen bir kanser tedavisi için kesin bir yöntemle daha az .
Türleri

radyasyon tedavisinin iki ana türü vardır . İlk cilt yüzeyinde ve derin içinde hem de kanserli dokuyu yok edilmesi için yararlı olan " x - ışınlar" ya da gama ışınları , kullanılmasıdır . İkincitümörün içindeki radyoaktif madde içeren nesneler yerleştirerek oluşur , hangi iç radyoterapi olduğunu. Bu yöntem genellikledilini etkileyen kanserler için kullanılır .
Hususlar

ağız kanseri ile mücadele için radyasyon tedavisi kullanmak içinseçim yapmaolasılığını bir ekarte etmez unutmayın aynı anda hem dediğer iki kabul yöntemlerini kullanarak . Ayrıca, saç dökülmesi , deri için tahriş ve yorgunluk genel duyguları dahil radyasyon terapisi için bazı yan etkileri vardır unutmayın. Ağız kanseri ile mücadele için radyasyon tedavisi kullanmak için belirli bir risk ağız kuruluğu , veyatükürük bezlerinin kaybıdır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]