|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | kanser | ağız Kanseri
Sağlığı ve Hastalıkları

Dumansız Tütün çıkın Yolları

Dumansız tütün en yaygın enfiye veya tütün çiğneme olarak bilinir . Kalp hastalığı , ağız yaraları , diş etleri basık , veağız , boğaz , yemek borusu , mide ve pankreas kanserleri artış riski olarak -Ürünün kullanımı ölümcül sonuçları olabilir . Tütünün bu formu bırakmanın son derece zor olabilir , ama bu biraz kolaylaştırmak için mevcut yöntemler vardır olabilir .

Dumansız tütün bırakma içinilk adım hazır olduğunu kendi karar bir hedef belirledi. Sonundakarar var , sensürecinde kendinize hatırlatmak için çıkın ve genellikle bu listeye geri bakmalıdır tümnedenleri bir listesini yapmak . Son olarak , bir tarih almak ve takvim üzerinde daire . Bazı insanlar diğerleri soğuk hindi .
İlaçlar

bazı ilaçlar vardır beklemek ve sadece bunu yaparken , önce kendi çıkmak bugüne kadar tütün kullanımını yavaşlatmak için tercih ettiğini dumansız tütün bırakma ile ilişkilinikotin çekme ile yardımcı olabilir . Belirtileri azaltmaya yardımcı olabilir - nikotin sakızı , nikotin bandı ve nikotin pastilleri gibi - Gıda ve İlaç Dairesi nikotin replasmanı onayladı. Bazı reçeteli ilaçlar da vardır , bunlar kullanma konusunda doktorunuza danışın
Destek

aile ve arkadaşlar ile yerinde bir destek ağı olması çok önemlidir . bir bağımlılığı aşmak için çalışan herkes için . Danışmanlık ve destek programları da yararlı olabilir . Amerikan Kanser Derneği'ne göre , 2009 yılı itibariyle 50 eyalette eğitimli danışmanlar ile ücretsiz telefon tabanlı bırakma programı çeşit sunuyoruz .
Başa Çıkma Yöntemleri

çeşitli vardır Eğer biraz daha kolayçekme ile başa çıkma yapabilirsiniz yolu . Böyle ayçiçeği tohumu , sert şeker veya sakız gibi çiğnemek içinteşvik almak durumda yandan sözlü yerine geçen tutun. Günaha önlemek amacıyla , insanlardan uzak ya da normalde tütün kullanılan olurdu yerlerden uzak kalmak için ilk deneyin . Kendinizi rahatsız faaliyetleri veya hobileri ile kendinizi meşgul .

Bırakmanınfaydaları kendinize hatırlatınFaydaları unutmayın . Açıkçası , sağlıken önemli yararı olduğunu ama diğerleri vardır . Eğer çocuklar ayarlamakta olduğunuzörnek gurur var ve şimdi olabilir ne iyi bir rol model varsa . Alışkanlık tekme de size çok para kaydedebilirsiniz . Normalde ayrı bir banka hesabına kenara tütün harcayacağıpara koyun . Eğer ulaştıktan sonra bir yıl dönümü kendinize güzel bir ödül almak içinpara kullanmak , tarih çıkın .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]