|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | kanser | ağız Kanseri
Sağlığı ve Hastalıkları

Dil Kanseri Risk Faktörleri

Dil kanseri ağız kanserininen sık görülen ve malign biçimlerinden biridir . En çok tutulmuş yaş aralığı 60 üzerinde , ancak40'lı gelişebilir ve bu kadınlardan daha çok erkekleri etkiler. Afrikalı Amerikalılar neredeyse 2-1 oranında diğer etnik daha yüksek risk altındadır . Dil kanserininkesin nedeni bilinmemekle birlikte , çeşitli risk faktörleri tespit edilmiştir ve çalışılmaya devam edilmektedir .

Bazen Sigara , hiçbir risk faktörü taşıyanlar dil kanseri gelişebilir , ancaken büyük risklerden biri ağır tütün kullanımıdır . Ağız mukoza tahriş olduğunda kanser oluşturulur. Bu zarlara doğrudan yan ürünleri gönderir tütün yakılması , en kanserojen neden olur. Sigara , pipo veya puro dumanısı damembranlar kötüleştirebilir . Çiğneme tütün ve enfiye hızlazarlarını tahriş ,zarları ile doğrudan temasını sağlamak .
Alkol

Ağır kullanımını içmek de bir risk faktörüdür . Ağzınhücre duvarlarıkanserojen ağız dokuları yayılmak için izin içtikten sonra susuz hale gelir. Beslenme yetersizlikleri kanserinin büyümesini önlemek için antioksidanlar kullanmak için vücudun doğal kapasitesini düşürmektedir. Siroz veya karaciğer oral kanser için bir güçlendirilmiş riskine bağlı olabilir. Siroz ayrıca kanserojen ağız dokuları geçmesine izin veren , bir yumuşak doku geliştirmek için boğaz ve ağız dokuları neden olur. Kişinin sigara ve içki ne zaman daha büyük bir risk vardır .
Human Papilloma Virus

Human papilloma virüs ya da HPV , ağız için bir risk faktörüdür kanseri. Bu, 120'den suşlar ile , ortak bir cinsel yolla bulaşan virüs , ama sadeceHPV 16 suşu , oral kanser ile bağlantılı olmuştur . HPV neden Kanser genel olarak dilin arkasında başlar. HPV etkilenen Öpüşme birisihastalığın yayılması gerektiğini , ancak oral cinsel temas difüzyonen yaygın aracı olarak görünüyor .
Afrikalı Amerikalılar

Ağız kanseri dördüncü sırada yer alıyor Afrikalı-Amerikalı erkekler kanserlerin . Bu kanser iki kat daha sıkAfro Amerikan toplumundaKafkas nüfusa göre oluşur. Sağkalım oranı Afrikalı Amerikalılar arasında daha beyazlar arasında daha yüksektir : yüzde 55 yüzde 33 ile karşılaştırıldığında
Önleme

genetik yatkınlık yardımcı olamaz iken , bazı yaşam tarzı değişiklikleri yapabilirsiniz . radikal dil kanserine yakalanma şansınızı azaltmak . sigara ve içkikombinasyonu yaygın dil kanseri içinen sık faktör olarak kabul edilir beri


, alkol ve tütünkullanımını sınırlamak için önemlidir. Kanserojentüketimini azaltarak büyük ölçüde dil ve diğer ağız kanserleri içinriski azaltacaktır ve hatta zaten gelişen kanserlerinbüyümesini yavaşlatabilir .

Bir kişi cinsel aktivite sınırlandırılması ölçüde nedenle , HPV yakalanmariskini azaltacaktır böyle dil kanser gibi daha ciddi bir durumun , dönüşecekşansı azalmıyor . Cinsel olarak aktif , özellikle HPV için test almak ve mevcutaşı seçenekler hakkında sormak .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]