|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | kanser | ağız Kanseri
Sağlığı ve Hastalıkları

Dil Kanseri İşaretler

Dil kanseri genellikle skuamöz hücreli karsinom neden olur . Hastanın iyileşmekanser keşfetti ve tedavi başlatılır ne kadar hızlı bağlıdır . Onlar geliştirmek zaman dil kanserininolası belirtileri fark ve erken bir doktorun görüşünü almak sizin tedavi seçeneklerini artırmak ve prognozu iyileştirebilir. Gerçekler

Doktorlar dil kanseri ,ağız veorofarinks etkileyen kanser , ya da sadeceağız arkasındaboğazkısmına bakınız . Kanserön ucundan boğazbaşlangıcına yakın bununtabanına , dilinizin herhangi bir yerinde ortaya çıkabilir . Teneke tütün çiğneme gibi tütün , dil kanseri riskini artırabilir . Alkol aşırı miktarda tüketmenin de bunu yakalanma riskini artırabilir . Eğer dil kanseri İşaretlerağız farklı bölgelerinde bulunabilir .
Dudaklar

Dil kanseri belirtileri dudaklarında gösterebilir . Eğer iyileşir asla dudak üzerinde bir boğaz geliştirirseniz , bu dil kanseri gelişmiş olduğunu işaret olabilir . Dudakların da şişer veya kalın alabilirsiniz. Ayrıca solmaz Dudağında bir yumru bulabilirsiniz . Kanama , ağrı ve herhangi bir yaralanma veya travma nedeniyle değildudaklarda uyuşma da dil kanserinin belirtileri uyarı olabilir .
Dil

dil Ayrıca kanser gelişmiş olabilir ki sizi uyaracaktır belirtiler gösterebilir . Sen uzakta fırça edemez ve zamanla solmaya etmediğini üzerinde beyaz veya kırmızı yama fark edebilirsiniz . Yama boğaz olabilir veağrı kaybolmayacak . Dilinizin gelen açıklanamayan kanama potansiyel bir belirtisidir . Kanserin başka işareti sorun dilini hareket ediyor . Bu açıkça konuşmak için yeteneğini etkileyebilir . Çiğneme ve yutma zor olabilir , çünkü o da yemek için yeteneğini engelleyebilir .
Dişeti ve dişleri

Dil kanseri de diş ve diş etleri etkileyebilir . Uyarı işaretleri diş etleri üzerinde geliştirmek ve iyileşmek ya da yok yok kırmızı ya da beyaz lekeler bulunur . Sizin diş etleri kanamaya olabilir . Onlar da topaklar geliştirmek ya da normalden daha kalın büyümek olabilir . Ağzınıza herhangi bir yaralanma yaşamamış ama diş gevşek alıyorsanız ya da protez artık doğru uyuyorsanız , bu dil kanserinin bir belirtisi olabilir .
Boğaz ve Çene

boğaz ve çene ile

Trouble olası kanser belirtisi olabilir . Gitmez bir boğaz ağrısı , zorluk çiğneme , ve bir şey boğazına yapışmış olduğuduygu potansiyel belirtileri vardır . Eğer yutmak zaman da ağrı olabilir . Başka hiçbir hastalık veya yaralanma ile çene şişer yer alarak , o da dil kanserinin bir belirtisi olabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]