|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | kanser | ağız Kanseri
Sağlığı ve Hastalıkları

HPV Boğaz Tedavi

Human Papilloma Virus , yeryüzündeen yaygın viral enfeksiyonlardan biridir vetıp camiası vemedyada giderek artan ölçüde dikkat biridir . HPV çeşitli formlarda gelir -ortak siğil serviks kanseri için risk koymak kadınları ödünç suşları cinsel yolla bulaşan genital siğil için . Serviks kanseri kendisini ödünç aynı gerginlik de ağız ve boğazlarına kendi evinizde yapabilirsiniz - hem de orada kansere yol açar. HPV İşleri

HPV sık sık gizli STDşeklinde gelir nasıl . Bu nedenle,virüs genellikle oral seks yoluylaağız ve boğaz bozar. Birçok ağızlarında ve boğazlarında HPV ile enfekte insanların çoğu hiçbir fark belirtileri varsa yok . Enfekte kişinin sigara ya da içki Ancak, kanser içinkoşulları hızlandırabilir .
Tedavi

HPV kendisi için bilinen uygun bir tedavi yoktur . Enfeksiyonetkilenen bölgeye doğrudan temas ya da salgıları yoluyla kalıcı ve bulaşıcı olduğunu.

HPV ile ilgili boğaz kanseri tedavi edilebilir . Herhangi bir boğaz kanseri , kemoterapi , radyasyon ve bazen immünoterapiolağan ders vardır gibi . Ancak, Amerikan Kanser Derneği tarafından araştırmalar HPV ilgili boğaz kanserleri diğer boğaz kanserlerinin daha tedaviye iyi yanıt olduğunu ortaya koymuştur . Araştırmacılar radyasyon ve kemoterapi hafif dozlarda etkili olabilir spekülasyon.
Bağışıklama

2006 yılında ,Gıda ve İlaç İdaresi , Gardasilserbest bırakılmasını onayladı HPV dört suşlarına karşı aşı. Iki suş yaklaşık 70 servikal kanserlerin yüzde diğer iki suş genital siğiller yüzde 90 ile ilgili sorumludur. Birçok çocuk doktorları kızlar ve genç kadınlar için şiddetle bu aşı tavsiye edilmiştir . Ohio State Üniversitesi'nde

Araştırmacılar Gardasilgelişi gırtlak kanseri ile ilişkiliHPV suşları önleyebilir bir aşı geliştirilmesi için izin verebilir umutluyuz .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]