|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Karpal Tünel Cerrahi
Sağlığı ve Hastalıkları

Karpal Tünel Cerrahisi Recovery Time

Karpal tünel sendromuel bileğindemedian sinirinbasısonucudur . Karpal tünelin inflamasyon ,karpal ligaman ve kemik oluşan bu sıkıştırma neden olur , ve karpal tünel cerrahi ile kontrol altına alınabilir . Endoskopik , açık bırakma ve mini açık bırakma - - karpal tünel cerrahiüç tip herprosedürlerindefarkı nedeniyle farklı kurtarma kez sahiptir . Geleneksel Açık Yayın karpal tünel sendromu için

Aç bırakma cerrahiel ve bilek 2 -inç uzunluğunda kesi gerektirir . Cerrah açıkça sever içinkesidenkarpal ligament görebilirsiniz . Karpal ligament kesilmesimedian sinir bültenleri ve karpal tünel sendromubelirtileri ortadan kaldırır . Kesiboyutu komplikasyonları ve uzun iyileşme süresi neden olabilir .
Mini Aç Release

Mini açık bırakma karpal tünel ameliyatıkarpal ligamanaçık açık görünüm sunuyor ancakbüyük bir kesi olmadan , geleneksel açık cerrahi ile serbest sağladı. Mini açık gevşetme ameliyatı dikkatlimedian sinirinsalımını kolaylaştırmak için ,cerrahkarpal ligaman engelsiz bir görünümü vardır olmasını sağlamak için hedeflenen sadece 1 inç kesi gerektirir . Mini açık bırakma nedeniyle cerrahikesi daha küçük boyutta , açık bırakma cerrahiye göre daha hızlı bir iyileşme süresi sunuyor.
Karpal tünel sendromu için
Endoskopik

Endoskopik cerrahi bir kamera ve küçük bir bıçak kullanımı ile gerçekleştirilmiştir. El bileğinde iki küçük kesiler küçük bir kamera ve bıçak dişli hangi aracılığıyla iki ışıklı tüpler , erişim sağlar . Kamerabıçağı rehberlik vekarpal ligament koparmayagörüntüleri kullanırcerrah , bir monitörebilekiç görüntüleri yansıtır . Onların karpal tünel sendromu adresi endoskopik ameliyat olan hastalar genellikle bırakılmasını ve mini açık bırakma açık cerrahi ile karşılaştırıldığında minimal yara izi ve daha hızlı bir iyileşme var .
Genel Time Frame

Karpal tünel cerrahisi lokal anestezi altında yapılan bir işlem ayaktan, . Belirtiler derhal kurtarma karpal tünel cerrahisi sonrası deneyimli olabilir , ancakcerrahi tam iyileşme aylar sürebilir . Buiyileşme süresini uzatan önlemek içiniyileşme döneminde yorucu aktivite önlemek için gereklidir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]