| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Karpal Tünel Cerrahi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Mesaj Operatif Karpal Tünel Sendromu Cerrahi Bakım

Karpal tünel sendromu (KTS )el bileğindemedian sinir sıkıştırılmış hale geldiği nöropati belirli bir türü içinortak bir terimdir . Bu uyuşma , felç veetkilenen el zayıflık yol açabilir . KTS şiddetli vakalarda bazenelindetransvers karpal ligament böler vemedian sinir üzerindekibaskıyı hafifletir cerrahi ile tedavi edilir . Bu prosedür hemenakut semptomları giderir , ama KTSkronik belirtilermaksimum iyileşme kadar bir yıl boyunca görülebilir olmayabilir . Cerrahi

sonrahasta ameliyatgünü tam dinlenme almalıdır hemen bakım. Hasta aynı zamanda şişme önlemek için yüksekelini tutmalı . Sıvı bu kalp seviyesinin üzerinde tutulur eğer el tahliye mümkün olacaktır . El cerrahisi sonrasıgününden başlayarak hafifçe kullanılabilir ancak tüm olağan faaliyetler mümkün olabilir . Bu şekillendirme yapışıklıkları önlemek içinparmaklara eklem hareket açıklığı egzersizleri yapmak önemlidir . Ancak,hasta en az üç hafta boyuncaaynı andaparmak ve bilek esneme kaçınmalısınız .

Hasta 2-3 gün ameliyattan sonrapansuman kaldırmak ve Band - Aids ile değiştirebilir . Hasta duş sırasındaeline bir plastik torba tutarak kurupansuman ve bandaj tutmak gerekir . Hekim genellikle ameliyat sonrasında

Bazı hastalar hemen işlerini kısıtlamak gerekebilir . Yedi ila 14 günameliyattan sonrasütür kaldıracak ve bir çıkarılabilir atel aktivite bazı türleri gerçekleştirmek için gerekli olabilir . Hastalar kadar 3 hafta boyunca geceleri sürekli ağır faaliyetleri içingün boyunca aralıklıatel aşınma olabilir ve .
Takip Bakımı

yara sitesine mesajla edilmelidir genellikle iki hafta gerektirirkesi iyileştikten sonra skar dokusuoluşumunu en aza indirmek . Hasta bu tür E vitamini yağı kullanarak firma , dairesel hareketlerle hafif basınç gibi olmayan bir parfümlü losyon ovmak gerekir . Yara ilk mesaj her seferinde bir kaç dakika için günde beş kereye kadar yapılmalıdır. Yara daha ihale olur gibi bu frekans daha sonraönümüzdeki ay içinde azalabilir .

Hastanın da mümkün olabilir tipik olarak halter gibi altı hafta ve darbe spor sonrası golf gibi birçok hafif el spor devam edebilir Bu noktada . Bazı hastalar bu dönemde yararlı bir yastıklı eldiven bulabilirsiniz . Hasta da altı ila 12 hafta sonra giderek güçlenmesi egzersizleri başlamalıdır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]