| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Karpal Tünel Cerrahi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Fizik Tedavi Parmak Ameliyatı Sonrası

Parmak yaralanmaları spor etkinlikleri herhangi bir sayıda sırasında veya günlük yaşam için gün içinde tabii olarak oluşabilir . Parmak yaralanması şiddetli olduğu durumlarda,mola düzeltmek için cerrahi yollara başvurmak gerekli olabilir . Spor Bilimi Ortopedi Kliniğinde alınan bilgiye göre , parmak ameliyatları için rehabilitasyon kalıcı şekil bozukluklarına önlemek ve mümkün olduğunca çabuk hareket doğru aralığını geri yardımcı olmak için çok önemlidir . Parmak için rehabilitasyon egzersizleri ağrılı olabilir rağmen ,sonuççabaya değer olacaktır . Top sıkar

topu düzenli bir rejimi gerçekleştirin cerrahi sonrasıhaftalarda parmak gücü ve hareketliliği artırmak için sıkar . Top sıkar eşzamanlıoperasyon kalıcı sertliği önlerkenparmak tendon gücünü geri kazanmak için yardımcı olabilecek bir aldatıcı basit egzersiz vardır . Top sıkar gerçekleştirmek için , tenis topları yeni bir dizi edinin. Büyük olanlarhareketinetkinliğini azaltarak , onların sertlik kısmını kaybetmiş olacak gibi yeni topları en iyisidir. Gibi zor aşırı rahatsızlık olmadan mümkün olduğu gibi sıkmak için giderek artan bir baskı uygulayarak, yaralı el topu tutun. Büyük olasılıkla (sadece normal ) bazı ağrı seviyede yaşayacaksınız olsa da, ağrı eşiğini aşan kaçınmak isteyecektir , bu yüzden orta rahatsızlık daha büyük bir şey deneyim öncebaskıyı artırarak ( 1-10 bir ölçekte beş ) durdurmak . Seans başına 50 ila 100 sıkar performans , gecelerisabah saatlerinde ve yatmadan önceegzersiz tekrarlayarak , dinlenmeden önce ikinci ya da öylesine içinmaksimum sıkmak tutun .
Parmak Uzantıları

eliniz cerrahi sonrasıhaftalarda esnek kalmasını sağlamak için parmak uzantıları gerçekleştirin . Parmak uzantıları gerçekleştirmek için, sadece ( bir masa gibi ) bir duvar veya diğer düz bir yüzeye hafifçe avuç ve parmak uçlarınızı yerleştirin. Eğer orta derecede ağrı daha fazla tecrübe kadar tüm parmaklarınıduvara tamamen düz ya kadar giderek artan bir güçle bastırarakhareketini başlatmak . Maksimal tutuntatbikat seans başına beş ila on defa tekrarlayarak , 5-10 saniye boyunca pozisyonunu uzanıyordu. Top sıkar gibi , sabah ve gece ikisi de , her günegzersiz uygulama.
Hususlar

istihdam etmek isteyebileceğiniz bir ucu bu uygulama sırasında egzersizleri ilk sıcak su ile ya da uygulamadan önce sıcak bir duş alarak dolu bir fincan onu iliklerine tarafından yaralı parmağını yumuşatmak için . Bu da egzersiz yaparken yaşananağrıyı azaltarak , parmağınızın gelensertlik bazı kaldırmak için yardımcı olabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]