| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Karpal Tünel Cerrahi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Açık Karpal Tünel Cerrahi Kurtarma

Karpal tünel sendromu ağrı , uyuşma, güçsüzlük vekarpal tünel inflamasyonu ilemedian sinirinsıkışması sonucu olarak karıncalanma nedenbilek tekrarlayan stres yaralanma olduğunu . Geleneksel veya mini - açık bırakma cerrahikarpal ligament kesilmesi bu belirtileri hafifletir ama kapsamlı kurtarma süresini ve fiziksel rehabilitasyon gerektirir. Açık Yayın Cerrahi

Aç bırakma cerrahiel ve bilek 2 inç kesi gerektirir . Bu kesiden ,cerrah tamamenkarpal ligament görüntülemek vekarpal tünel açmak için sever yapabiliyor . Daha büyük bir yara izi ve .
Mini - Açık Prosedürü

Mini - açık bırakma karpal tünel ameliyatımini açık yaklaşım daha uzun iyileşme süresi klasik açık gevşetme ameliyatı sonuçları sadece 1 inç daha kesin hedefli bir kesi ile gerçekleştirilir . Bu kesi onu severcerrah içinkarpal ligaman bir bakış yeterli sağlar . Mini - açık gevşetme ameliyatı endoskopik cerrahiden daha az yara izi ve komplikasyon riski düşük açık bırakma cerrahininfaydalarını sunar .
Recovery Time

karpal tünel yavaş yavaş diğerleri içinkurtarma işlemi sırasında azaltma sırasında sendromu belirtileri , bazı bireyler için hemen kaybolur . Bireyin durumuna bağlı olarak , iyileşme süresi bir ay veya daha uzun olabilir . Bu süre boyunca , bukurtarma aşamasını uzatan önlemek için yorucu aktivite önlemek içinhasta için gereklidir.
Rehabilitasyon

açık bırakma karpal tünel cerrahi kurtarma sırasında , hastalar tutarlı fizik tedavi geçmesi gerekmektedir . Bilek ve el egzersizleriel becerisi geliştirmek ve karpal tünel cerrahisi sonrası bilek gücü kaybını önlemek için yardımcı olur . Esneme de yara sonucuelinde sertliğini önler .
Hususlar

Hastalar genellikle önceki istihdamı devam edemiyoruz ve sonrasıtahrişe nedenfaaliyetleri önlemek gerekir karpal tünel sendromu için ameliyat . Cerrahi enfeksiyon , sinir hasarı vekarpal ligamancerrahi işlemin tekrarı gerektiren , birlikte geri artacağı bir şans dahil komplikasyon riski taşır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]