|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Karpal Tünel Cerrahi
Sağlığı ve Hastalıkları

Ben Karpal Tünel Cerrahisi sonra ne Bekler

? Uyanma ellerin uyuşmuş çünkü . Saçını yapmak için çalışıyoruzfırça Damlama . Sadece artık yazamıyorum çünkü bir mola . Karpal tünel sendromu olumsuz gün için günlük faaliyetleri etkileyebilir . Cerrahi ihtiyacınızrahatlama sağlayabilir . Kimlik

median sinirkol ve bilek aşağı çalışır . Bu sinir nedeniyle karpal tünel inflamasyon veya basınca sıkıştırılmış zaman, parmaklarda uyuşma , karıncalanma ve ağrı hissedebilirsiniz . Karpal Tünel Sendromu bir ya da her iki elinde de oluşabilir .
Önemi

Karpal tünel ameliyatı kısmenkarpal ligament koparır . Sürüm sıkıştırılmış olmaktanmedian sinir önlenmesi ,ligament aracılığıyla çalıştırmaktendonlar ve sinirler için daha fazla yer sağlar .
Türleri

iki yöntem vardır karpal tünel cerrahi . Açık sürümde ,cerrah bileğinizi bir kesidendoku erişir . Endoskopik cerrahi ,doktor bir veya iki küçük kesiler yapar veameliyat için bir yardım olarak bir kamera kullanır .
Potansiyel

uyuşma , karıncalanma ve ağrı size ' karpal tünel sendromu yaşadı ettik ameliyattan hemen sonra rahatlamış olmalı . Bununla birlikte, bazı cerrahi ile ilişkili ağrı ve zayıf beklenebilir . Karpal tünel sendromu belirtilerinin nüks ameliyat sonrası nadirdir .
Hususlar

Cerrahitek tedavi seçeneği değildir. Doktorunuz germe egzersizleri veya anti - enflamatuar ilaçlar (oral veya enjekte ) önerebilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]