| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Karpal Tünel Cerrahi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Karpal Tünel SendromuEtkileri en aza nasıl

Karpal tünel sendromuel bileğinde bir sinir sıkıştırır şişlik neden olduğu bir durumdur . Tümyol kadar dirsek için parmaklarınızdaki karıncalanma , uyuşma ve ağrı . Çoğu zaman , bu ağrı ve uyuşma hatta devre dışı , ciddi olabilir . Talimatlar
1

doktorunuza gidin ve belirtiler görüşmek . O muhtemelen bileğinizin içinde oluyor ne bir fikir , hem de bilek hareketi dengelemek için bir bilek kuşak almak için X - ışınları reçete edecektir . Ayrıca evde veya ofiste yapabileceğiniz hafif ağrı kesiciler ve bazı kolay egzersizleri için bir reçete alacaksınız . Doktorunuz tarafından sipariş olarak
2

bilek ayracı giyin . O 24 saat giymeyin . Özellikle geceleri , senin bilekkuşak bir mola verin . Eğer durumu kötüleştirebilir hareketler yapıyor olacak biliyorum ne zamanayracı giyin . Eğergün boyunca sürekli olarak yazarsanız , kısa molalar her 20 dakika sürer .
3

biri yararlı egzersiz birlikte bütün parmaklar ve başparmak yerleştirmektir , sonra bileğinizi döndürmek ilk tek yönlü , daha sonra diğer . Sık sık el ve kollarını kullanarak edildiğinde bu bilek rotasyon yapmak . Başka bir elinizi kapatın ve yavaş ama güçlü bir hareket ile ileri geri sallanmaya etmektir . Yavaş yavaş inşa sonra , beş el hali ile başlayın .
4

elinizi uzatın ve uzun bir süre için elinizi kullanıyorsanız sık sık kol . Hala uyuşma ve ağrı hissediyorsanız eğer ,rahatsız edici etkinliğini durdurmak . Tablosundan bir açıyla dik el ve bilek ile , masanızın üzerinde dirsek Prop . Bileğinizdekişişme çökmeye başlayana kadar birkaç dakika dinlenmek için elinizi verin.
5

karpal tünel sendromu hafifletmek için yapıyoruz , her şeye rağmen , varsa, daha da kötüleşir , tartışmak doktorunuzla ameliyatolasılığı . Bir genel cerrah bu ameliyatı gerçekleştirebilirsiniz . O sadece iç bilek bir kesi yapmak ve " bırakın , " ya , bütünsorun neden olmuştur karpal tünel çevresindetendon sarma kesecek . Daha sonra cildinizi dikin ve bileğine bir döküm ya da sert atel uygulanır .
6

ameliyattan sonra birkaç hafta için bilek hareketi veya kullanımını en aza indirmek için sipariş edilecektir . Eğer bilek iyileşinceye kadar üzerindedöküm veya ayraç devam edecektir . Eğer resmi normal aktiviteye dönmek içincerrah tarafından yayımlanan kadar herhangi bir ağır kaldırma ya da aşırı tekrarlayan hareketler yapmayın .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]