| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Karpal Tünel Cerrahi |

Sağlığı ve Hastalıkları

University of Maryland Medical Center göre ,ABD'de 500.000 'den fazla insan her yıl karpal tünel cerrahisi çeşit olacak

Nasıl Karpal Tünel Cerrahisi Heal . Karpal tünel sendromu belirtileri genellikle cerrahi yardım içintek seçenek yapma , zayıflatıcı olabilir . Kabartma genellikle nispeten hızlı bir şekilde elde edilir , ancak karpal tünel cerrahi şifa , genellikle uzun bir süreçtir . Uygun ameliyat sonrası talimatları uygulayarakiyileşme sürecini hızlandırmak ve kurtarma için yolda iyi olacak . Talimatlar 1 hafta birkaç günlük görevleri ile size yardımcı olmak için birisi için düzenleyin


. Karpal tünel ameliyattürüne bağlı olarak , ellerini iki haftaya kadar göremez olabilir . Sen yemek pişirme , yıkanma , ev işleri ve diğer çeşitli günlük görevleri ile yardıma ihtiyacınız olabilir .
2

ellerinizi ve bileklerinizi aralıklarla dinlenmeye bırakın . Onları tamamen kullanmaktan kaçının , ancak aşırıya kaçmayın . Sen kurmak ve sürdürmek gücü değil, aynı zamanda onları iyileşmek böylece dinlendirin ellerinizi ve bileklerinizi kullanmak gerekir.
3

iyileşmesini sağlamak için besleyici bir diyet tüketin . Şekerli ve işlenmiş gıdalar , yanı sıra alkol , tütün ve kafeinden kaçının . Böyle yüksek proteinli gıdalar ve antioksidanlar yüksek gıdalar gibi yüksek besin değerine sahip gıdaları seçin . Protein kas ve tendon yeniden inşa yardımcı olacak veantioksidanlarbağışıklık sistemini güçlendirmek .
4

10 kezel bileğinde tendon güçlendirilmesini teşvik etmek için bir gün parmaklarınızı Egzersiz . Düz elinden parmaklarınızı tutun veaynı yöne başparmak tutmak , ama rahat . Onlar 90 derece eğildi kadar geriyeparmakları bükün . Bubileklerini güçlendirmek , amaparmaklarda hareketliliğini geri yardımcı olmaz .
5

inflamasyonu azaltmak için kısa bir süre içincerrahi siteye buz uygulayın . Buağrıyı azaltmak ve iyileşmeyi teşvik edecektir .
6

ameliyatı takiben hemen aktivite kaçının . Eğer cerrah tarafındantamam verilmiştir kadar işe iade etmeyin . Bir bilgisayar ile çalışırken
7

dikey fare ve ergonomik klavye kullanın. Bu ürün meydana gelen daha fazla zarar görmesini önlemek veiyileşme sürecine yardımcı olmak için yardımcı olacaktır .
8.

iyileşene kadarbilek korumak için elinize bir atel giyin . Bu kişiden kişiye değişebilir gibi ,atel giyen ilgili özel talimatlar için doktorunuza danışın . Genellikle geceleriatel giymeli ve bazı etkinliklere katılan zaman olduğubileğinde yorucu olabilir .
9.

karpal tünel ameliyattan sonra en az iki ay boyunca 11 kilo daha ağır şeyler kaldırmaktan kaçının sürece, doktorunuz tarafından aksi .
10.belirli talimatlara göre doktorunuz tarafından reçete herhangi bir ilaç alın

. Eğer ağrı ilaç ve /veya anti -inflamatuar ilaç verilebilir . Buiyileşme sürecinde yardımcı yönelik olarak bu ilaçları almak önemlidir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]